Czwartek, 19 października 2017. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Elec-Tri-City - jazz fusion na żywo

2016-09-26 13:59:02 (ost. akt: 2016-09-26 14:00:54)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Wybrzmiały już ostatnie dźwięki Festiwalu Jazzbląg, ale chętni rozkoszy muzyki na żywo w tej stylistyce, mają taką okazję w Mjazzdze cały rok. W czwartek (29 września) koncertowo uraczy nas świetna grupa Elec-Tri-City.

Każdy z członków grupy ma niezwykle bogate doświadczenie muzyczne, na koncie swoje płyty autorskie i pokaźną kolekcję tych, w których brali udział zapraszani przez najlepszych muzyków w tym kraju i nie tylko.

„Kiedy jesienią 2012 roku na scenie gdańskiego klubu Żak pojawiło się czterech trójmiejskich muzyków, by zagrać pierwszy koncert nowego zespołu Elec-Tri-City, powiało sensacją, a z każdą minutą pełnej ekspresji prezentacji stawało się jasne, że otwiera się nowy rozdział historii jazzu w Trójmieście”.
Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości. Połączenie jazzowych melodii i harmonii, oraz rytmów wywodzących się z lat 70. z elektro - przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii.
Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach szeroko pojętego elektronicznego jazz-rocka.
Na koncertach zespół obecnie prezentuje materiał z nowej płyty zatytułowanej „Depth of Focus”.

Elec-Tri-City tworzą:
Janusz Mackiewicz / gitara basowa
Marcin Wądołowski / gitara
Dominik Bukowski / xylosynth
Grzegorz Sycz / perkusja


Mjazzga,
czwartek 29 czerwca, godz. 20.15
Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB