Olimpia Elbląg rozgromiła Polonię Pasłęk w wojewódzkim PP [zdjęcia]

2016-09-28 18:44:44(ost. akt: 2016-09-28 18:55:39)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W efektownym stylu piłkarze Olimpii II Elbląg awansowali do 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. W środę przed własną publicznością rozgromili Polonię Pasłęk 8:0 (4:0).
Mecz od pierwszej do ostatniej minuty toczył się pod dyktando elblążan. Piłkarze Olimpii II, gdyby potraktowali ten mecz poważniej, to mogli wygrać jeszcze wyżej. Już po kwadransie było 2:0 do nich. Wcześniej, przy stanie 1:0, Polonia mogła doprowadzić do wyrównania. Dawid Kubowicz faulował w polu karnym Michała Lendera, ale rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Zaborny.
Jeszcze do przerwy II-ligowcy zdobyli kolejne dwa gole, a mogli jeszcze więcej, lecz znakomitych sytuacji nie wykorzystali Anton Kołosow, Damian Szuprytowski oraz Paweł Piceluk.

Po przerwie kibice nadal byli świadkami widowiska do jednej bramki. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu, bo w 60. min kontuzji doznał Patryk Sokołowski i nie było kim go zastąpić, gdyż trener Adam Boros miał do dyspozycji w tym spotkaniu tylko 12 zawodników.
Olimpia II Elbląg — Polonia Pasłęk 8:0 (4:0)
1:0 — Szuprytowski (6), 2:0 — Burkhardt (15), 3:0, 4:0 — Piceluk (17, 28), 5:0 — Bojas (51), 6:0 — Kołosow (60), 7:0 — Burkhardt (78), 8:0 — Kołosow (83)
Olimpia II: Daniel — Kubowicz, Iwanowski, Bukacki, Lisiecki, Sokołowski, Burkhardt, Ressel, Kołosow, Szuprytowski, Piceluk (46 Bojas)
Polonia: Gołębiewski — Musiński, Rokicki, Frejmak, Dycha, Basarab, Żukowski, Bildziuk, Dąbrowski, Zaborny, Lender