Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Europejski Dzień Języków Obcych w Ósemce [zdjęcia]

2016-09-28 20:45:16 (ost. akt: 2016-09-28 20:47:34)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 8 w Elblągu

W poniedziałek (26.09) w Szkole Podstawowej nr 8 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia cała szkoła została pięknie udekorowana. Na drzwiach wejściowych znalazły się powitania w różnych językach, na korytarzach przeczytać można było ciekawostki dotyczące języków świata. Drzwi gabinetów przyozdobiły tabliczki z ich nazwami w języku angielskim, natomiast w holu powstała tematyczna gazetka.

Uczniowie klas IV-VI mięli szansę wzięcia udziału w dwóch konkursach. W jednym z nich przygotowali plakaty promujące naukę języków obcych, wykazując się przy tym dużą pomysłowością. W drugim, pt. „Językowe Podchody”, rywalizowały ze sobą rozwiązując zagadki ukryte w różnych miejscach budynku szkoły. Wszystkie klasy wykazały się dużym entuzjazmem i zaangażowaniem. Gratulujemy!

Dzieci z klas młodszych wzięły udział w interaktywnych zajęciach. Uczyły się piosenki powitanki, w różnych językach świata. Ich zadaniem była także nauka liczenia po angielsku, hiszpańsku, włosku i japońsku. Dowiedziały się, że osoby z różnych krajów w inny sposób naśladują zwierzątka – zabawy i śmiechu w odsłuchiwaniu tych odgłosów było co nie miara. Z dużym zainteresowaniem dzieci uczyły się słowa „Dzień dobry” i „Do widzenia” w języku migowym.

Wszyscy wspólnie wzięli udział w grze „Milionerzy” (specjalnie przygotowanej z tej okazji przy użyciu platformy Laearningapps) odpowiadając na pytania związane z ciekawostkami o językach. Za poprawną odpowiedź można było zdobyć upominek. Na zakończenie zajęć uczniowie wysłuchali piosenki z bajki „Kraina Lodu” wyśpiewanej w 25 językach.
Obchody Dnia Języków zorganizowały panie: Katarzyna Stepczyńska i Olga Sartanowicz.
Marzena Skonieczna


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB