Kram Start Elbląg - Pogoń Szczecin 23:24. To powinno być zwycięstwo

2016-10-01 19:28:40(ost. akt: 2016-10-02 17:14:57)
8 bramek Sylwii Lisewskiej nie dało zwycięstwa elblążankom

Piłkarki Kram Startu Elbląg przegrały z Pogonią Szczecin w sobotnim spotkaniu superligi, choć przez prawie całe spotkanie prowadziły, w drugiej połowie nawet 5 bramkami!

Aż trudno uwierzyć, że szczypiornistki z Elbląga przegrały to spotkanie. Po zaciętej i wyrównanej pierwszej połowie w drugiej części gospodynie zagrały od początku doskonale w obronie i skutecznie w ataku oraz odbiorze. Znakomicie zaprezentowała się 17-letnia obrotowa Aleksandra Stokłosa, kilkukrotnie zatrzymując w obronie szczecinianki i grając aktywnie w ataku. Na tablicy wyników mieliśmy między 38 a 42 minutą pięciobramkową przewagę Startu.
Później gra Kram Startu stała się bardziej nerwowa i role na boisku zaczęły się odwracać, to Pogoń zaczęła dominować, a w jej bramce świetne chwile miała Płaczek.

Jeszcze w 55 minucie Start prowadził dwoma bramkami (22:20), ale ostatecznie zawodniczki Pogoni wydarły zwycięstwo elblążankom na dwadzieścia sekund przed zakończeniem spotkania po trafieniu z rzutu karnego.

• Pozostałe wyniki: UKS PCM Kościerzyna — Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:23, Energa AZS Koszalin — Vistal Gdynia 29:33, Olimpia — Beskid Nowy Sącz — KPR Kobierzyce 27:28, KPR Jelenia Góra — Selgros Lublin 14:35, AZS Łączpol Gdańsk — Metraco Zagłębie Lubin (kończy się w niedzielę około godz. 18.45).