Trzy punkty Concordii Elbląg z Huraganem Wołomin

2016-10-02 09:56:35(ost. akt: 2016-10-02 10:00:43)

Piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg zanotowali drugie z kolei zwycięstwo w rozgrywkach. W sobotę pokonali w Elblągu Huragan Wołomin 2:0.

Gospodarze zaczęli spotkanie od energicznych ataków. Już w 3 min. Michał Kiełtyka mocno uderzył z narożnika pola karnego, ale bramkarz gości instynktownie wybił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później wynik mógł zmienić Martin Strach, ale nie trafił czysto w piłkę na 8 metrze i stała się łupem bramkarza gości Łukasza Derejko. W 26 min. grający w ubiegłym sezonie w zespole Olimpii Elbląg Jacek Koza brutalnie sfaulował Bernarda Powszuka i goście musieli kończyć mecz w osłabieniu. Sześć minut później na strzał z 24 metrów zdecydował się Mariusz Pelc i piłka swoje miejsce znalazła w siatce. Po przerwie elblążanie atakowali non stop, a przyjezdni bronili się całym zespołem. W 72. min po strzale Patryka Burzyńskiego piłka trafiła w słupek. Wynik meczu ustalił Edil de Souza Barros, który sfinalizował podanie Mateusza Szmydta.
— Już od trzech meczy złapaliśmy właściwy rytm gry i, jak widać, gramy coraz lepiej. Szkoda, bo mogliśmy wygrać wyżej, ale w pewnych momentach zabrakło nam skuteczności i zimnej krwi - ocenił występ swojego zespołu trener elblążan Łukasz Nadolny.