Rozpędzony Pomowiec odniósł 12 zwycięstwo

2016-10-23 14:57:40(ost. akt: 2016-10-23 15:04:36)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Za nami mecze 14 kolejki klasy okręgowej. W grupie 2 liderujący w tabeli Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie odniósł już dwunaste zwycięstwo.
Tym razem drużyna z Gronowa Elbląskiego pokonała u siebie Orzeł Janowiec Kościelny, ale to zwycięstwo łatwo nie przyszło. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jacek Bykowski, który przebywał na boisku zaledwie 10 minut, zastępując kontuzjowanego Mateusza Hana. Szczęśliwego gola zdobył z 9 metrów głową po dośrodkowaniu Sebastiana Kalacha. Gospodarze od 52 minuty gry grali w dziesiątkę, gdyż czerwony kartonik za faul ujrzał Szymon Waga. Wygrana gospodarzy mogła być okazalsza, ale piłka po strzałach Kalacha, Krystiana Kielara oraz Tomasza Wierciocha trafiała w poprzeczkę.

Nadal dobrze radzi sobie Radomniak Radomno. Podopieczni trenera Sławomira Mówińskiego, zdobyli komplet punktów, ale nie bez trudu. Pokonali Polonią Pasłęk 3:2, choć przegrywali już 0:2. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jarosław Duda z rzutu wolnego z odległości 25 metrów nie bez winy bramkarza gości - informuje trener Radomniaka.

Do sporej niespodzianki doszło w Rudzienicach, gdzie tamtejsze Czarni pokonali czołowy zespół rozgrywek Tęczę Miłomłyn 3:1 i była to trzecia porażka w tym sezonie gości. Na uwagę zasługują też wygrane Olimpii Olsztynek, Kormorana Zwierzewo a także Startu Nidzica.

Wyniki 13. kolejki:
• Syrena Młynary — Warmia Olsztyn (odwołany)
• Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Orzeł Janowiec Kościelny 1:0 (1:0)
1:0 — Bykowski (35)
• KS Mroczno — Olimpia Olsztynek 1:4 (1:2)
1:0 — Strzelecki (4), 1:1 — S. Pechta (15). 1:2 — Stankiewicz (35), 1:3 — Pawlak (70 karny), 1:4 — Malanowski (85)
• Radomniak Radomno — Polonia Pasłęk 3:2 (0:2)
0:1 — Musiński (9), 0:2 — Konczewski (17), 1:2 — R. Lewicki (58), 2:2 — Cabaj (66), 3:2 — Duda (78)
• Czarni Rudzienice — Tęcza Miłomłyn 3:1 (2:1)
0:1 — Kraszewski (5), 1:1 — Dedek (15), 2:1 — Karkut (32), 3:1 — Osasiuk (84)
• Start Nidzica — Fortuna Gągławki 6:0 (4:0)
1:0 — P. Sobotka (12), 2:0, 3:0 — Cieślak (30,39), 4:0, 5:0 — P. Sobotka (42,51), 6:0 — Pawęcki (66
• Kormoran Zwierzewo — GKS Stawiguda 4:2 (1:0)
1:0 — Forasiewicz (24), 2:0 — Maj (60), 2:1, 2:2 — Metera (70,73), 3:2 — Kozicz (90), 4:2 — Kamiński (90+4)