Niespodzianka Concordii. Wygrała z Huraganem 1:0

2016-10-29 20:22:04(ost. akt: 2016-10-29 20:33:42)

Piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg pokonali w sobotę Huragan Morąg 1:0 po golu Huberta Otręby w 78. min. Dzięki tej wygranej w tabeli opuścili strefę spadkową.
Przed meczem zdecydowanym faworytem byli goście, którzy wcześniej nie przegrali siedmiu meczów z rzędu, a na dodatek w tabeli wyprzedzali Concordię aż o osiem miejsc. Dla piłkarzy z Elbląga sobotnie spotkanie było okazją do tego, żeby wydostać się ze strefy spadkowej.

Przez pierwsze pół godziny gry akcje obu drużyn przeważnie kończyły się przed polami karnymi, a strzały na bramkę można było policzyć na palcach jednej ręki. W 28. min, po dośrodkowaniu Daniela Chylińskiego, Piotr Karłowicz z trzech metrów nie trafił do pustej bramki, przenosząc piłkę dwa metry nad poprzeczką. Tuż przed przerwą to elblążanie mieli szansę na zmianę wyniku. Martin Strach w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił prosto w nogi Mateusza Lawrenca.

Po przerwie każda z drużyn dążyła do zmiany wyniku, ale w decydujących momentach brakowało dokładności i skuteczności. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 78. min. Do piłki odbitej przez obrońców Huraganu dobiegł na 25 metrze Hubert Otręba i na pełnym biegu posłał ją w samo "okienko" bramki Huraganu.
Goście, po stracie bramki, ruszyli do zdecydowanych ataków. Nie mieli jednak pomysłu na zdobycie gola i niespodzianka stała się faktem.
— Wygraliśmy zasłużenie. Drużyna zostawiła sporo zdrowia na boisku, wzbogaciliśmy się o trzy punkty, więc jak tu się nie cieszyć — podsumował trener elblążan Łukasz Nadolny.