Wysokie zwycięstwo Kram Startu nad Olimpią Beskid

2016-11-05 17:21:50(ost. akt: 2016-11-06 10:56:00)

Piłkarki ręczne Kram Start Elbląg pokonały w sobotę na wyjeździe Olimpię Beskid Nowy Sącz 34:25 (16:11). Gospodynie prowadziły tylko na początku meczu, później inicjatywę przejęły elblążanki, które nie oddały jej już do końcowej syreny.

Tylko początek spotkania układał się po myśli "góralek", które w 4 min. po rzutach Marty Rosińskiej, Tamary Smbatian i Gabrieli Szabo wygrywały 3:1. Elblążanki jednak szybko doprowadziły do remisu 3:3. Od tego momentu podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy przejęły inicjatywę i zaczęły budować swoją przewagę. W dziesiątej minucie po trafieniu Ewy Andrzejewskiej wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Po kwadransie było już 8:5. Wówczas o czas poprosiła trener zespołu gospodarzy Lucyna Zygmunt. Krótka przerwa niewiele pomogła gospodyniom i w 24 min. było już 12:7. Tę 5-bramkową przewagę Kram Start utrzymał do przerwy prowadząc 16:11.

Po przerwie nadal stroną przeważającą były elblążanki i swoją przewagę utrzymywały na poziomie sześciu - siedmiu bramek. Na dziesięć minut przed końcem przewaga podopiecznych trenera Niewrzawy wzrosła nawet do dziewięciu goli 29:20 i było już wiadomo, że będą się cieszyły ze zdobycia kompletu punktów. Elblążanki, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku, pokonały ostatecznie Olimpię-Beskid 34:25 i dzięki tej wygranej awansowały na piątą pozycję w tabeli.

Już we wtorek (8 listopada) w meczu awansem o godz. 17 Kram Start Elbląg zmierzy się w Halis Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej z mistrzem Polski MKS Selgros Lublin.

Pozostałe wyniki: AZS Łączpol Gdańsk — Vistal Gdynia 20:28 (8:15), Piotrcovia Piotrków Tryb — Metraco Zagłębie Lubin 26:27 (13:17), KPR Jelenia Góta — KPR Kobierzyce 23:28 (13:15), MKS Selgros Lublin — AZS Energa Koszalin 30:22 (14:11), UKS PCM Kościerzyna — Pogoń Baltica Szczecin kończy się o godz. 18