środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Marsz, koncert... Tak Elbląg obchodził Święto Niepodległości [film, zdjęcia]

2016-11-11 12:30:57 (ost. akt: 2016-11-12 19:17:27)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Blisko tysiąc elblążan przeszło w piątkowe przedpołudnie w marszu z okazji Święta Niepodległości ze Starego Miasta na pl. Jagiellończyka. Elbląg rozpoczął świętowanie 11 listopada.

Zobacz także: Święto Niepodległości. Tak uczcimy 11.11 [Elbląg, Braniewo, Pasłęk, Fiszewo] Święto Niepodległości. Tak uczcimy 11.11 [Elbląg, Braniewo, Pasłęk, Fiszewo] Msza święta w katedrze na Starym Mieście, przemarsz ulicami miasta, bieg oraz koncert. Tak Elbląg w piątek (11.11) uczci 98. rocznicę odzyskania niepodległości...

W Elblągu Święto Niepodległości rozpoczęło się mszą świętą w katedrze św. Mikołaja. Po niej zebrani na Starym Rynku elblążanie wyruszyli wraz z blisko 50-metrową biało-czerwoną flagą na plac Jagiellończyka. Wśród maszerujących nie zabrakło oczywiście Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, w role których wcielili się mieszkańcy. Marsz zakończył się złożeniem kwiatów na pl. Kazimierza Jagiellończyka.

Ostatnim akcentem obchodów Święta Niepodległości w Elblągu był koncert „Radosna Niepodległość” w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 (godz. 17). Przed zgromadzoną publicznością wystąpią Chór Cantata i elbląska Orkiestra Wojskowa.
Artyści zaprezentowali na scenie 15 utworów, w tym pięć aranżacji przygotowanych specjalnie na obchody Święta Niepodległości. W trakcie koncertu wystąpiła także młodzież z sekcji recytatorskiej Młodzieżowego Domu Kultury.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB