Olimpia Elbląg zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg

2016-11-12 18:30:34(ost. akt: 2016-11-12 20:56:52)

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg zremisowali z Kotwicą w Kołobrzegu 2:2. Żółto-biało-niebiescy przegrywali od 48. minuty 1:2 i kończyli mecz w osłabieniu, bo czerwoną kartką zostali ukarani Jakub Bojas i Rafał Lisiecki. A mimo to zdołali jeszcze strzelić gola na wagę remisu i jednego punktu.
Trener elblążan Adam Boros tym razem nie dokonał żadnej zmiany w podstawowym składzie w porównaniu do ostatniego spotkania z Olimpią Zambrów, wygranego 2:0. Sobotni mecz w Kołobrzegu fatalnie rozpoczął się dla żółto-biało-niebieskich. Gospodarze już w 9. min objęli prowadzenie. Po kontrze piłkę zagraną z lewej strony boiska wzdłuż bramki do siatki skierował Łukasz Kacprzycki.

Mimo tak niekorzystnego początku, to nadal więcej do powiedzenia na boisku mieli elblążanie, dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej gościli pod polem karnym rywali. Efekt był już w 22. min, kiedy także z bliska piłkę do siatki posłał Paweł Piceluk.

Początek drugiej połowy przyniósł kolejnego gola dla Kotwicy. Tym razem elblążan drogo kosztowała strata piłki w środkowej strefie boiska. Po składnej wymianie podań piłka trafiła do Mateusza Świechowskiego, a ten pokonał Wojciecha Daniela.
W 63. min Jakub Bojas wpadł z piłką w pole karne, gdzie został podcięty przez jednego z rywali. Sędzia główny uznał jednak, że piłkarz Olimpii symuluje i ukarała go po raz drugi w tym meczu żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. To jednak nie był koniec nieszczęść gości w tym spotkaniu, bo 18 minut później za faul z boiska z czerwoną kartką wyleciał Rafał Lisiecki.

Wydawało się, że elblążanie nie mają już szansy na zdobycie punktów. A jednak w doliczonym czasie gry po akcji lewą stroną boiska w pole karne wpadł Paweł Piceluk i po raz drugi pokonał bramkarza Kotwicy, dzięki czemu zapewnił Olimpii jeden punkt.