Meble Wójcik Elbląg wygrały z Pogonią Szczecin. Pierwsze punkty w superlidze [zdjęcia]

2016-11-12 20:19:35(ost. akt: 2016-11-13 15:19:41)

Są pierwsze punkty w zawodowej superlidze. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg w sobotę, przed własną publicznością, wygrali z Pogonią Szczecin 22:18 (9:10). Obie drużyny są w tej samej grupie, granatowej, co oznacza, że na konto elblążan wędrują trzy punkty.

Początek spotkania w wykonaniu był bardzo nerwowy, bo każda z drużyn zrobiła po trzy błędy w ataku. Mimo to po golach Mikołaja Kupca elblążanie w 6. min prowadzili 2:1, a w 12. min 4:3. Goście nie rezygnowali z walki, objęli prowadzenie 7:5, a za chwilę 10:7. Tuż przed przerwą po rzutach Jacka Morynia i Bartosza Janiszewskiego przewaga Pogoni zmalała do jednego gola (10:9). W drugiej połowie obie drużyny postawiły na zdecydowaną obronę. Pierwszą bramkę w tej części gry dopiero w 36. min zdobył Janiszewski (10:10). Niesieni żywiołowym dopingiem gospodarze złapali wiatr w żagle i wyszli na prowadzenie 14:11. Szczecinianie jednak nie rezygnowali i 10 minut przed końcem przegrywali tylko 13:14. Wtedy ciężar gry wziął na siebie Piotr Adamczak, który zdobył dwa gole i zrobiło się 16:13 dla Mebli Wójcik, które już nie wypuściły zwycięstwa z rąk.

Inne wyniki:
Vive Kielce — KPR Legionowo 32:26, Chrobry Głogów — MMTS Kwidzyn 22:28, Stal Mielec — Piotrkowianin Piotrków Tryb. 31:25, Gwardia Opole — Wybrzeże Gdańsk 27:25, Azoty Puławy — Górnik Zabrze 35:26, Orlen Wisła Płock — Zagłębie Lubin 35:16. JK