Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Zaduszki Jazzowe

2016-11-14 18:05:29 (ost. akt: 2016-11-14 16:25:04)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Jego "C'est la vie", "Siódmy rok" czy "Leniwego diabła" w latach 80. nuciła cała Polska, a "Byłaś serca biciem" to wciąż jedno z najpiękniejszych wyznań miłosnych. A teraz piosenek Andrzeja Zauchy będzie można posłuchać na żywo, w wykonaniu znakomitego wokalisty Janusza Szroma. Towarzyszyli mu będą znani i cenieni muzycy jazzowi. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza 17 listopada na klimatyczne Zaduszki Jazzowe.

Nastrojowe Zaduszki Jazzowe w Młodzieżowym Domu Kultury to już tradycja. Od kilkunastu lat młodzi wychowankowie MDK-u, którzy przygodę z muzyką zaczęli właśnie w tym miejscu i tu ją kontynuują, właśnie tego dnia mają okazję zaprezentować swój talent. W tym roku publiczność będzie mogła również posłuchać zespołu z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.

Szymon Zuehlke, który w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi zespoły jazzowe i jest pomysłodawcą tego wydarzenia, do wspólnego grania zaprasza również grono znakomitych muzyków jazzowych.
W tym roku Januszowi Szromowi (wokal) towarzyszyli będą Piotr Lemański (gitara), Grzegorz Sycz (perkusja), Jurij Miszczenko (kontrabas).

Ci, którzy 17 listopada o godz. 18 przyjdą do sali audiowizualnej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37, usłyszą również Sergieja Kruczkowa. Ten artysta szerszej publiczności może być znany m.in. z występów razem z Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Nie zabraknie Artura Olewniczaka (puzon) , Bartka Krzywdy (piano) i oczywiscie... Szymona Zuehlke (saksofon). Wszyscy trzej znani są m.in. z jam sessions, które regularnie odbywają się w Klubie Środowisk Twórczych Krypta i wielu innych, jazzowych projektów.

Serdecznie zapraszamy, wstęp na Zaduszki Jazzowe jest wolny.
...A po Zaduszkach można wybrać się do Klubu Środowisk Twórczych Krypta na jam session. Wstęp wolny."

Miłego dnia! Młodzieżowy Dom Kultury

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB