Kram Start Elbląg - UHC Muellner 33:20. Bezproblemowy awans do IV rundy

2016-11-19 19:49:45(ost. akt: 2016-11-20 20:34:54)
Patrycja Świerżewska byłą w sobotę najskuteczniejsza - zdobyła 7 bramek

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg pokonały bez problemów w sobotnim meczu rewanżowym austriacki UHC Müllner Bau Stockerau 33:20 (16:11) i awansowały do IV rundy Challenge Cup.

Piłkarki ręczne z Elbląga po wygranej sprzed tygodnia 28:17 w Austrii w spotkaniu rewanżowym miały tylko postawić kropkę nad „i” w grze o awans do kolejnej rundy. Trener Andrzej Niewrzawa dał wolne Ewie Andrzejewskiej, która w niedzielę wyjechała na zgrupowanie reprezentacji Polski przygotowującej się do tegorocznych mistrzostw Europy.

Solidna zaliczka z pierwszego meczu sprawiła, że elbląski szkoleniowiec od początku postawił m.in. na Klaudię Powagę, która z dużym powodzeniem strzegła dostępu do bramki Startu. Do gry weszły również mniej ograne w Superlidze Aleksandra Kwiecińska, Patrycja Świerżewska oraz Magdalena Szopińska.

Sam mecz stał na przeciętnym poziomie, a zwycięstwo ekipy gospodarzy ani przez chwilę nie było zagrożone. Kram Start mimo że górował nad rywalkami we wszystkich elementach gry, to podszedł do meczu z pełnym zaangażowaniem. O żadnym lekceważeniu gości nie mogło być mowy i w 11. min po trafieniach Magdy Balsam, Aleksandry Dankowskiej, Patrycji Świerżewskiej oraz Darii Gerej elblążanki prowadziły 7:2. Dziesięć minut później faworyt, prowadząc spokojną i rozważną grę, wypracował już sobie siedmiobramkową przewagę (11:4).
Po przerwie gra nadal toczyła się do jednej bramki. W 45. min Kram Start wygrywał 22:14, a w 55. min — 30:16.

Drużyna Andrzeja Niewrzawy awansowała więc do 1/8 finału Challenge Cup, a kto będzie następnym rywalem, okaże się podczaswtorkowego losowania w siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu.