Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Mowy końcowe były tak długie... że na wyrok w procesie Małkowskiego poczekamy

2016-11-23 16:07:39 (ost. akt: 2016-11-23 16:16:21)
Czesław Małkowski i jego adwokat domagają się całkowitego uniewinnienia

Czesław Małkowski i jego adwokat domagają się całkowitego uniewinnienia

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W procesie Czesława Jerzego Małkowskiego, byłego prezydenta Olsztyna, rozpoczęło się wygłaszanie mów końcowych. Te jednak były tak długie, że nie udało się tego zrobić do końca podczas środowego (23 listopada) posiedzenia. Wystąpienia będą kontynuowane 8 grudnia.

Proces Czesława Małkowskiego w Sądzie Okręgowym w Elblągu dobiega końca, ale na wyrok trzeba będzie jeszcze poczekać. Wiele wskazuje na to, że rozstrzygnięcia można się spodziewać na początku grudnia. W środę (23 listopada) rozpoczęło się wygłaszanie mów końcowych. Udało się to obrońcy byłego prezydenta Olsztyna, który przygotował aż 110 stron swojego wystąpienie. Jak się okazuje, podczas procesu w elbląskim sądzie obrona wykazała dodatkowe argumenty, które uzupełniły materiał dowody. Jakie?
— Tego nie mogę powiedzieć ze względu na to, że proces toczy się za drzwiami zamkniętymi. Czasami zdarza się tak, że im cięższy zarzut, tym słabszy jest materiał dowodowy i tu będziemy chcieli wykazać, że tak właśnie jest. Wnosimy o wyrok uniewinniający we wszystkich stawianych zarzutach. Zarówno w tych, gdzie było skazanie, jak i tych, gdzie było umorzenie. Sprawa nie jest prosta, jest wielowątkowa i toczy się już od 8 lat — mówił po wyjściu z sali adwokat Marek Gawryluk, obrońca Czesława Małkowskiego.

Podczas dzisiejszej rozprawy sam oskarżony rozpoczął wygłaszanie ostatniego słowa. Zabrakło jednak czasu, by Czesław Małkowski mógł dokończyć swoje wystąpienie i sąd odroczył wygłaszanie dalszych mów do 8 grudnia.
— Przy tak skomplikowanych i poważnych sprawach nie jest to nic nadzwyczajnego. O wszystkim, co jest istotne w tym postępowaniu trzeba mówić, a zwłaszcza jeśli się chce coś uwypuklić i przekonać sąd do tych argumentów, które uważa się za istotne i takie, które miałyby pokazać racje swojej strony. 8 grudnia będzie czas na mowy końcowe oskarżyciela posiłkowego i prokuratury. Jednak nie sądzę, że jeszcze tego samego dnia sąd wyda wyrok w tej sprawie — dodaje adwokat Andrzej Rogoyski.

Przypomnijmy. W pierwszej instancji Czesław Małkowski został skazany za gwałt na urzędniczce na pięć lat więzienia. Sąd Rejonowy w Ostródzie orzekł również, że Małkowski nie może pełnić funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez 6 lat. Od wyroku odwołał się zarówno oskarżony, który chce uniewinnia, jak i prokuratura, która żąda podwyższenia kary - odpowiednio 8 lat więzienia oraz 10 lat zakazu pełnienia funkcji urzędniczych.
— Z reguły nie ma szczególnych rozróżnień między stanowiskiem prokuratury, a oskarżyciela posiłkowego, którego jestem przedstawicielem — mówił adwokat Andrzej Rogoyski, reprezentujący pokrzywdzoną urzędniczkę. — Istotą postępowania i stanowiska mojej sprawy nie jest żądza zemsty. Wyrok sądu pierwszej instancji jest sprawiedliwy, a co do wysokości kary zostawiamy to sądowi, choć szanujemy również obecne stanowisko prokuratury w tej kwestii.
Czesław Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 roku do 2008 roku, gdy mieszkańcy odwołali go w referendum po wybuchu seksafery. W 2014 r. kandydował na urząd prezydenta. W II turze przegrał rywalizację z Piotrem Grzymowiczem. Został jednak radnym miejskim.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fakt #2121855 | 81.190.*.* 27 lis 2016 17:26

  Takimi metodami niszczy się człowieka skutecznie i na długo. Opinię się szarpie i o to chodzi. pozbawia się pracy, dobrego imienia... . Dlaczego? Dlatego, że w pewnym czasie staje się ktoś bardzo niewygodny. "Kobiety" maluczkie "kobiety"...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #2121772 | 94.254.*.* 27 lis 2016 16:04

  Im dłużej tra mowa końcowa tym dłużej oskarżony pozostaje na wolności...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Uniewinniony #2120388 | 83.16.*.* 25 lis 2016 10:02

   Moim zdaniem zostanie uniewinniony.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #2119904 | 2.111.*.* 24 lis 2016 17:20

   popatrzcie na fotkę jaki przystojny nasz lowelas wszystkie urzędniczki marzyły o romansie z Ceśkiem

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. zara #2119644 | 5.60.*.* 24 lis 2016 12:27

    500+ UM+ US+ UW kobiety w pięknych furach nawet te nieładne dodać inne urzędy a my faceci powyrzucani z domów na bruk , z marnymi zarobkami, zardzewiałymi samochodami , obciążeni alimentami, wartości zdechły, MODA NA MOLESTOWANIE , handel walorami aby dupina nie śmierdzi to i na chleb zarobi , po wszystkim się umyje i cacy warunki domowe miło pytam o seks ---odzew masz kurwa ruchaj się założę ci NK i zapiszę , szklanka zimnej wody zamiast

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (35)