Meblarze przegrali w Głogowie

2016-11-27 20:29:02(ost. akt: 2016-11-27 20:30:25)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w niedzielę z Chrobrym w Głogowie 23:28 i nadal zamykają tabelę. Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu.
Mecz w Głogowie miał być okazją dla piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik Elbląg okazją do tego, by odbić się od dna tabeli grupy granatowej. Tym bardziej, że jego stawką były trzy punkty - jako że obie drużyny są w tej samej grupie, granatowej.
Gospodarze też mieli o co walczyć. Przed własną publicznością chcieli przerwać serię trzech porażek z rzędu. I od pierwszej minuty z impetem natarli na beniaminka z Elbląga, prowadząc w 7. min 4:1. „Meblarze” tym razem słabiej zagrali w obronie, szwankowała także skuteczność. W 45. min przegrywali w Głogowie już 16:22 i wydawało się, że losy tego spotkania są rozstrzygnięte. A jednak zespół Jacka Będzikowskiego poderwał się do walki - między 45 a 55 minutą zbliżył się do rywala na odległość trzech bramek (21:23) i zapachniało dogrywką. W ostatnich pięciu minutach elblążanie opadli z sił, co skwapliwie wykorzystał Chrobry, który nie wypuścił zwycięstwa i trzech punktów z rąk.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Wybrzeże Gdańsk — KPR RC Legionowo 26:20, Zagłębie Lubin — Stal Mielec 28:22, Orlen Wisła Płock — MMTS Kwidzyn 39:37, Vive Tauron Kielce — Azoty Puławy 39:38, mecz Górnik Zabrze — Piotrkowianin Piotrków Trybunalski odbędzie się 30 listopada, mecz Sandra Spa Pogoń Szczecin — Gwardia Opole odwołany.