Ewa Andrzejewska powołana na mistrzostwa Europy

2016-11-28 14:00:55(ost. akt: 2016-11-28 14:09:17)

Ewa Andrzejewska, piłkarka ręczna Kram Start Elbląg, znalazła się w ostatecznym składzie reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w Szwecji, które rozpoczną się na początku grudnia.
Leszek Krowicki, trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych, w poniedziałek (28.11) ogłosił 16-osobowy skład, który pojedzie na mistrzostwa Europy w Szwecji (4-18.12). Wśród powołanych znalazła się rozgrywająca Kram Startu Elbląg Ewa Andrzejewska.

Polskie szczypiornistki w miniony weekend wzięły udział w towarzyskim turnieju w hiszpańskiej Eldzie, gdzie zajęła drugie miejsce. Biało-czerwone pokonały Japonię 32:17 (16:12) i Argentynę 35:15 (17:8) oraz przegrały z Hiszpankami 18:22 (11:8). W tym ostatnim meczu zawodniczki Leszka Krowickiego znakomicie zaprezentowały się w pierwszej połowie, w której straciły tylko osiem bramek. W drugiej partii Polki zawodziła nieco skuteczność. Szansę pokazania się dostała m.in. Ewa Andrzejewska, która w sumie rzuciła siedem bramek w całym turnieju.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 4 grudnia. Polki na początek czeka rywalizacja w grupie "śmierci". W Kristianstadzie biało-czerwone kolejno zmierzą się z Francją (4.12), Holandią (6.12) i Niemkami (8.12).