"Meblarze" przegrali z Wisłą w Płocku

2016-11-30 19:24:03(ost. akt: 2016-11-30 19:53:39)

Nie było niespodzianki. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w środę z wicemistrzem Polski Orlenem Wisłą Płock 22:36 (12:18). Częściowym usprawiedliwieniem wysokiej porażki jest fakt, że w elbląskim zespole zabrakło trzech podstawowych zawodników: Bartosza Dudka, Daniela Żółtaka i Mikołaja Kupca.

Meble Wójcik w środowym meczu w Płocku musiały sobie radzić bez: bramkarza Bartosza Dudka oraz Daniela Żółtaka i Mikołaja Kupca. Dwaj pierwsi zmagają się z drobnymi urazami i trener Jacek Będzikowski oszczędzał ich przed kolejnym meczem z MMTS Kwidzyn (7.12). Kupiec rozpoczął mecz w podstawowym składzie, ale już na początku otrzymał mocny cios w plecy w ferworze walki, zszedł z boiska i nie zagrał już do końca spotkania.

Wicemistrz Polski miał cały czas mecz pod kontrolą. Goście tylko raz prowadzili, w pierwszej minucie trafił Bartosz Janiszewski i było 1:0 dla nich. Gospodarze szybko wyrównali i chwilę później, bo już w 7. min prowadzili 4:1. Elblążanie dotrzymywali kroku bardziej doświadczonemu rywalowi do 14. min, kiedy na tablicy wyników było 7:5. Od tego momentu płocczanie, grając szybką kontrą, z każdą minutą powiększali przewagę. Także druga połowa miała podobny przebieg. W 40. min było już 25:15 i praktycznie po meczu. Dla elblążan to najwyższa porażka w tym sezonie.