Kram Start zwycięski na początek. Ruszył turniej o puchar marszałka [zdjęcia]

2016-12-16 20:07:56(ost. akt: 2016-12-16 22:22:07)

W Elblągu rozpoczął się w piątek turniej piłkarek ręcznych o puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. W jedynym tego dnia meczu szczypiornistki Kram Start Elbląg pewnie pokonały młodzieżową reprezentację Polski 32:23 (19:11).
Losy spotkania inaugurującego turniej w Elblągu rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie, po której piłkarki ręczne Kram Startu prowadziły z młodzieżową reprezentacją Polski 19:11. W drugiej połowie gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Już zaraz na początku, po trafieniu Sylwii Lisewskiej, po raz pierwszy miały aż 10 bramek przewagi (24:14).
— To było pierwsze poważniejsze granie po dłuższej przerwie. Mamy dwa cele w tym turnieju. Dać pograć wszystkim zawodniczkom oraz zaprezentować się z dobrej strony i wygrać turniej. Początek meczu w naszym wykonaniu był niemrawy, bo rano mieliśmy jeszcze ciężki trening siłowo. Później dziewczyny się rozruszały, było lepiej w obronie, a z tego poszły kontry i taki wynik końcowy.

Turniej potrwa do niedzieli. W sobotę (17.12) zaplanowano trzy spotkania. Tego dnia Kram Start zmierzy się z młodzieżową reprezentacją Chin (godz. 17). Obie drużyny miały już okazję się zmierzyć w czwartek. Towarzyski pojedynek wygrały elblążanki 36:30.

Ostatniego dnia, w niedzielę, drużyna Andrzeja Niewrzawy na zakończenie zmierzy się z Vistalem Gdynia. To spotkanie prawdopodobnie zadecyduje o pierwszym miejscu.

Wszystkie spotkania są rozgrywane w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Wstęp jest bezpłatny.