Start przegrał na koniec turnieju. Vistal zwycięski

2016-12-18 17:26:02(ost. akt: 2016-12-18 17:30:51)

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały turniej o puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, który w niedzielę zakończył się w Elblągu. Wśród indywidualnie wyróżnionych zawodniczek znalazła się Sylwia Lisewska (Kram Start), uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju.
W trzydniowym turnieju w Elblągu wzięły udział młodzieżowe reprezentacje Polski i Chin oraz piłkarki ręczne elbląskiego Kram Startu i Vistalu Gdynia. Najlepsza okazała się drużyna z Gdyni, która wygrała wszystkie trzy mecze. Gospodynie zakończyły turniej na drugim miejscu.

W elbląskiej drużynie zabrakło reprezentantki Polski Ewy Andrzejewskiej, której trener Kram Startu Andrzej Niewrzawa dał wolne po mistrzostwach Europy, Joanny Wagi (sprawy zdrowotne) oraz Aleksandry Stokłosy, która tym razem wystąpiła w młodzieżowej reprezentacji Polski. Polska drużyna tylko do 20 minuty była równorzędnym rywalem, kiedy to na tablicy wyników pojawił się ostatni raz remis - 8:8. Od tego momentu elblążanki poważniej zaczęły traktować swoje obowiązki, zdołały uporządkować grę i już do przerwy pokazały, kto na parkiecie rządzi. W drugiej połowie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku.

Elblążanki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia, prowadząc 5:0. Chinki jednak grały ambitnie, goniły wynik, a że elblążanki popełniały błędy i w obronie i w ataku, to wyszły na prowadzenie 10:9. Kibice do końca pierwszej połowy byli świadkami wyrównanego widowiska.
Po przerwie wyrównana walka trwała tylko do 40 minuty. Później większa rutyna i umiejętności gospodyń wzięły górę.

Gdynianki do meczu przystąpiły bez trzech podstawowych zawodniczek: Joanny Kozłowskiej, Moniki Kobylińskiej oraz Katarzyny Janiszewskiej, a mimo to okazały się lepsze od elblążanek. Grały szybciej, bardziej kombinacyjnie, a przy tym skuteczniej. Szczypiornistki Kram Startu często gubiły piłkę, brakowało wśród nich także liderki, która wzięłaby na siebie ciężar gry.
Vistal lepiej rozpoczął mecz, którego stawką było pierwsze miejsce. Po kwadransie prowadził 9:5. Kram Start gonił wynik, przegrywał już tylko 12:13, a mógł nawet doprowadzić do remisu. Karnego nie wykorzystała Aleksandra Jędrzejczyk.
W drugiej połowie, w 43. min było już nawet 18:14 dla zespołu z Gdyni. Mimo to gospodynie ponownie poderwały się do walki i w 52. min był piąty remis w tym meczu (20:20). W końcówce spotkania ze strony elblążanek dużo było nieskuteczności, co zaważyło na końcowym wyniku.

Najlepszą bramkarką turnieju została Weronika Kordowiecka (Vistal), najlepszą snajperką Victoria Macedo (Vistal) - 19 bramek, a najlepszą zawodniczką turnieju Sylwia Lisewska (Kram Start).

Pozostałe wyniki: Chiny — Vistal 17:39, Polska — Vistal 20:35, Polska — Chiny 32:35.

TABELA
1. Vistal 3 6 100:58
2. Kram Start 3 4 93:72
3. Chiny 3 2 75:111
4. Polska 3 0 75:99

Piłkarki ręczne Kram Startu w meczu decydującym o pierwszym miejscu przegrała z gdyńskim Vistalem 21:26