Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Niezwykły koncert na deskach Sewruka

2017-01-07 18:00:00 (ost. akt: 2017-01-05 15:10:34)

Autor zdjęcia: Konrad Kosacz

To będzie wspaniały koncert w klimacie świątecznym. Wspaniały, bo w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu oraz gości z Głogowa.

Już 10 stycznia o godz. 18 na deskach Teatru im. Sewruka - muzyka na żywo i grono utalentowanych solistów.

Zdobywają najwyższe laury na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, a ich występy na długo zapadają w pamięci. Tym razem Szalone i Szalone Małolaty, zespoły wokalne z elbląskiego Młodzieżowego Domu Kultury, a także wokaliści głogowskiego Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury zabiorą publikę w magiczny świat piosenek świątecznych. Nie będzie to jednak typowy koncert, a znacznie więcej.

Rozgrzewające serca piosenki w klimacie świątecznym, wspaniałe stroje, urzekające aranżacje, doborowe grono muzyków i poruszający głos młodych solistów. Na scenie teatru pojawią się młodzi wokaliści, od szóstego do 17 roku życia, a także kilkunastu muzyków, m.in. z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Nie zabraknie również młodzieży z Mini Studia Gier Dramatycznych naszego MDK-u.

— W ubiegłym roku zabraliśmy słuchaczy w magiczny świat kolęd, w tym roku będą to zupełnie nowe utwory, związane z klimatem świąt. W przygotowanie tego wydarzenia włożyliśmy dużo serca i maksimum pracy, zaangażowało się w nie około sto osób — opowiada Katarzyna Panicz, kierownik artystyczny tego wydarzenia, a także prowadząca zespoły wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury. — Mało tego! Będziemy u siebie również gościć dziewięciu młodych artystów z Głogowa, ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury, a także ich instruktorkę, Dorotę Drozd.

Jak dodają organizatorzy, „W pewien styczniowy wieczór” to prawdziwe widowisko muzyczne połączone z elementami teatru ruchu. Będzie radośnie i wzruszająco, nie zabraknie odpowiedniej oprawy artystycznej na wysokim poziomie.
Bilety w cenie 25 zł (miejsca położone nieco dalej od sceny) oraz 35 zł można kupić w siedzibach Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37 oraz Warszawskiej 51. Również i tam można znaleźć oraz zakupić płyty z kolędami.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nie ma #2154674 | 94.254.*.* 8 sty 2017 16:21

    a gdzie zdjęcia z "Nabucco"?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz