Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Olimpia rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej [zdjęcia]

2017-01-05 21:41:25 (ost. akt: 2017-01-05 22:08:39)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

25 zawodników wzięło udział w czwartek (05.01) w pierwszym treningu Olimpii Elbląg w nowym roku. Zajęciami na boisku przy ul. Skrzydlatej żółto-biało-niebiescy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W zespole podczas zimowej przerwy nie doszło do większych zmian kadrowych.

Minusowa temperatura oraz boisko przy ul. Skrzydlatej pokryte śniegiem. Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg rozpoczęli w czwartek (05.01) przygotowania do rundy wiosennej w prawdziwej, zimowej scenerii. Jedynie dochodzący do siebie po kontuzjach Antoni Kołosow i Filip Burkhardt trenowali w tym czasie na siłowni - znajdującej się w budynku przy ul. Skrzydlatej.

W przerwie zimowej z Olimpią pożegnał się Adam Wolak, który był wypożyczony z Arki Gdynia i wrócił do macierzystego klubu. Innych poważniejszych zmian w elbląskim II-ligowcu udało się uniknąć, chociaż nie brakowało spekulacji dotyczących piłkarzy, którymi są zainteresowane kluby z wyższych lig.

Przed piłkarzami Olimpii dwa miesiące przygotowań do rundy wiosennej. W okresie przygotowawczym rozegrają osiem meczów kontrolnych, mają również zaplanowane zgrupowanie dochodzeniowe.

Jak przebiegała pierwsza po zimowej przerwie rozmowa trenera elblążan Adama Borosa z zawodnikami?
— Przedstawiliśmy sobie swoje cele szkoleniowe, sportowe — relacjonuje szkoleniowiec. — Przede wszystkim chcemy się tak przygotować do rundy wiosennej, by wygrywać każdy kolejny mecz, by utrzymać co najmniej siódme miejsce. Jeżeli chodzi o cele szkoleniowe, to zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy za dużo bramek i to jest ten element, nad którym chcemy pracować. Nie będziemy także zapominali o doskonaleniu gry w naszym ustawieniu taktycznym i wprowadzeniu drobnych innowacji, bardzo mocno bazując na tym, co robiliśmy do tej pory. Zwrócimy także uwagę na stałe fragmenty gry - w ostatnim czasie chyba zbyt mało czasu na to poświęcaliśmy zarówno w ofensywie jak i defensywie. Chcemy także pracować nad grą w szybkim ataku, która jest naszym atutem.

Do Olimpii wrócił 18-letni bramkarz Mikołaj Jóźwiak, który ostatnio grał w Gromie Nowy Staw w pomorskiej okręgówce. Z pierwszą drużyną trenuję również wyróżniający się juniorzy, m.in.: Michał Balewski, Bartosz Szymanowski, Maciej Rozumowski.

Terminarz gier kontrolnych Olimpii: 21.01 GKS Przodkowo (w Elblągu); 25.01 Chojniczanka Chojnice (Elbląg), 28.01 Bałtyk Gdynia (Elbląg), 01.02 Bytovia Bytów (Stężyca), 4.02 Sokół Ostróda (Elbląg), 11.02 Huragan Morąg (Elbląg), 18.02 Olimpia Grudziądz (Elbląg), 25.02 Legia II Warszawa (Elbląg).
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB