Kram Start wygrał z Piotrcovią. Udany początek nowego roku

2017-01-07 18:20:00(ost. akt: 2017-01-08 13:43:12)

Kobieca superliga wznowiła rozgrywki po ponad miesięcznej przerwie. W pierwszym meczu w nowym roku piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w sobotę na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:27 (14:16).

Kram Start jechał na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego w roli zdecydowanego faworyta i nie zwiódł, chociaż gospodynie, zajmujące ostatnie miejsce w tabeli, robiły co mogły, by sprawić niespodziankę na rozpoczęcie nowego roku. Lepiej sobotni mecz rozpoczęły piłkarki ręczne z Elbląga, które po golach Aleksandry Dankowskiej i Magdy Balsam prowadziły 2:0. Kibice w pierwszej połowie byli świadkami wyrównanej walki. Piotrcovii udało się nawet wyjść na prowadzenie w 17. min 9:7. Wówczas trener Andrzej Niewrzawa poprosił o czas i to dało pożądany efekt - gra jego zawodniczek wróciła na właściwe tory. Po czterech golach z rzędu: Aleksandry Kwiecińskiej, Sylwii Lisewskiej, Dankowskiej oraz Balsam było 11:9 dla Kram Startu. Rywalki jednak nie odpuszczały. W 25. min prowadziły 13:12, ale jak się później okazało - po raz ostatni w tym spotkaniu.

Po przerwie zawodniczki elbląskie przystąpiły mocno zmobilizowane do gry. Podobać mogła się gra Dankowskiej, Joanny Wagi oraz Sylwii Lisewskiej. Efekt był taki, że w 45. min goście prowadzili już 24:19. Kolejne pięć minut okazały się rozstrzygające dla losów sobotniego pojedynku. W tym czasie przewaga Kram Startu urosła już do siedmiu bramek (29:22) i trudno było przypuszczać, żeby wypuścił zwycięstwo z rąk.

— Trochę dłuższa przerwa spowodowała, że wyszliśmy z rytmu meczowego i to widać było w pierwszej odsłonie spotkania — stwierdza Joanna Waga, kapitan elbląskiej drużyny. — Rozpoczęliśmy mecz nerwowo i dlatego też było trochę błędów z naszej strony nie tylko w ataku, ale i obronie. Po przerwie nasza gra, po skorygowaniu błędów, wyglądała zdecydowanie lepiej.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: UKS PCM Kościerzyna — AZS Łączpol Gdańsk 21:29, KPR Kobierzyce — Pogoń Baltica Szczecin 17:30, KPR Jelenia Góra — AZS Energa Koszalin 22:28, MKS Selgros Lublin — Olimpia Beskid Nowy Sącz 34:20, Vistal Gdynia — Metraco Zagłębie Lubin kończy się o godz. 18