Pewne zwycięstwo. Kram Start Elbląg pokonał KPR Jelenia Góra

2017-01-15 16:37:36(ost. akt: 2017-01-22 15:03:24)

Tylko pierwsze 10 minut niedzielnego meczu miało wyrównany przebieg. Później piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i pokonały KPR Jelenia Góra 33:26 (20:16).

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo

Kram Start Elbląg 33:26 KPR Jelenia Góra

Sprawdź relację live »

Dla piłkarek ręcznych Kram Startu był to pierwszy w nowym roku występ przed własną publicznością. Przed tygodniem bez problemów pokonały na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:27. Także w niedzielę (15.01) w starciu z KPR Jelenia Góra były faworytkami, w pierwszej rundzie pokonały ten zespół aż 35:18, co jest ich najwyższym zwycięstwem w tym sezonie.

W niedzielę w Elblągu już tak wysoko nie wygrały, ale praktycznie cały mecz miały pod kontrolą. Kibice byli świadkami wyrównanej walki tylko w pierwszych 10 minutach, kiedy na tablicy wyników czterokrotnie pojawiał się remis. Ostatni 5:5. Od tego momentu lepiej grające elbląskie szczypiornistki zaczęły wypracowywać coraz większą przewagę. Już po kwadransie było 9:6 dla nich, a po kolejnych pięciu minutach 16:9. Jeleniogórzanki walczyły ambitnie przez cały czas, ale tylko momentami były w stanie nawiązać wyrównaną walkę.
— Takie mecze są w zasadzie ciężkie, bo wszyscy dopisują dwa punkty przed spotkaniem — mówi trener Kram Startu Andrzej Niewrzawa. — My trenerzy uczulamy zawodniczki, jednak gdzieś tam w podświadomości tkwi to, że ten mecz raczej wygramy. Stąd też chyba wzięła się taka duża ilość straconych bramek, brakowało nam w obronie determinacji. W pierwszej połowie straciliśmy 16 bramek - na własnym boisku to się nie powinno zdarzyć.

Także w drugiej połowie KPR nie był w stanie doprowadzić choćby do remisu. W zespole gości skutecznością wyróżniała się czołowa snajperka superligi Joanna Załoga, która równie pewnie wykorzystywała rzuty karne. W elbląskim zespole z dobrej strony pokazała się m.in. Aleksandra Kwiecińska, którą kibice wyróżnili mianem zawodniczki meczu.

— Przede wszystkim ważne jest to, że zdobyłyśmy punkty. Miałyśmy okazję w tym meczu, by sprawdzić różne warianty gry, które wcześniej ćwiczyłyśmy. Wkradły się błędy w obronie, były momenty rozprężenia, które rywalki wykorzystywały — podsumowała Kwiecińska.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: MKS Selgros Lublin — Vistal Gdynia 26:21 (11:9), Olimpia-Beskid Nowy Sącz— UKS PCM Kościerzyna 18:25 (8:15), AZS Łączpol AWFiS Gdańsk — Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:25 (15:11), Pogoń Szczecin — Zagłębie Lubin 27:23 (10:12), Energa AZS Koszalin — KPR Gminy Kobierzyce 29:20 (15:9)