Meble Wójcik Elbląg w 1/8 Pucharu Polski po zwycięstwie w Gdyni

2017-01-21 18:39:33(ost. akt: 2017-01-22 13:08:19)

Autor zdjęcia: Michał Kalbaczyk

Piłkarze ręczni Meble Wójcik Elbląg awansowali do 1/8 Pucharu Polski po sobotnim (21 stycznia) zwycięstwie w Gdyni ze Spójnią 27:24.

W elbląskim zespole prawdziwy szpital. Do meczu ze Spójnią drużyna trenera Jacka Będzikowskiego przystąpiła bez sześciu zawodników, a mimo to pokazała waleczność i charakter i po zakończonym pojedynku mogła wracać do Elbląga z podniesionymi głowami. Jedenastka zawodników, w tym dwóch bramkarzy, od początku grała z dużą determinacją. Początek spotkania pokazał, że gospodarze będą wszystko robić, by spłatać niespodziankę i wygrać. Pojedynek zaczął się po myśli miejscowych - wynik spotkania z rzutu karnego otworzył Paweł Ćwikliński, ale za chwilę Mikołaj Kupiec doprowadził do remisu. Od tego momentu trwała wymiana ciosów, gol za gol, a na tablicy wyników w pierwszej odsłonie meczu aż 11-krotnie ukazywał się remis. Meblarze tylko dwa razy byli na prowadzeniu. W 14. min po golu Grzegorza Dorsza przyjezdni wygrywali 8:7 oraz w 22 min. po rzucie Adama Nowakowskiego na 11:10.

Po przerwie pomiędzy 36 a 40 min. po golach Kupca, Nowakowskiego, Jakuba Olszewskiego a także Piotra Adamczaka elblążanie prowadzili już różnicą trzech goli 18:15 i jak się później okazało tego prowadzenia nie oddali już do końca. Tę trzy bramkową przewagę mieli jeszcze na pięć minut przed końcem (24:21). Gospodarze jednak nie dawali za wygraną i na 60 sekund przed końcem pojedynku, po golu Rafała Rychlewskiego, przegrywali tylko 24:25. W ostatniej minucie elblążanie postawili kropkę nad i - kolejne bramki zdobyli Bartosz Janiszewski oraz Olszewski - i ostatecznie wygrali 27:24. Kolejnym rywalem Meblarzy w dniu 4 lutego (sobota) będą Azoty Puławy, a mecz rozegrany zostanie w Elblągu.

Pozostałe mecze 1/8 finału: MMTS Kwidzyn — Piotrkowianin Piotrków Tryb, Wybrzeże Gdańsk — MKS Kalisz, Czuwaj Przemyśl — Vive Tauron KIelce, Zagłębie Lubin — Orlen Wisła Płock, Warmia Traweland Olsztyn — Stal Gorzów, AZS AWF Biała Podlaska/KPR RC Legionowo — Sandra SPA Pogoń Szczecin, Gwardia Opole — SPR Tarnów/Stal Mielec