Olimpia Elbląg wygrała sparing z Sokołem Ostróda [zdjęcia]

2017-02-04 21:27:04(ost. akt: 2017-02-05 13:30:33)

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg w swoim piątym meczu kontrolnym pokonali w sobotę Sokół Ostróda 4:1 (2:0).

Piłkarze Olimpii Elbląg bez problemu pokonali III-ligowego Sokoła. Dla gospodarzy był to już piąty mecz kontrolny, a dla gości trzeci. Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy grali dynamiczniej, lepiej operowali piłką, a co najważniejsze - ponownie dopisała im skuteczność.

W 11. min po strzale Rafała Lisieckiego od utraty gola gości uratowała poprzeczka. Elblążanie atakowali i w końcu dopięli swego. W 33. min Anton Kołosow strzelił z pola karnego po długim słupku i piłka znalazła się w siatce. Dwie minuty później po trójkowej akcji z udziałem Rafała Maciążka, Damiana Szuprytowskiego i Michała Ressela, ten ostatni strzelił do pustej bramki.
Po przerwie trener elblążan Adam Boros do gry wprowadził inną „jedenastkę”. Oni też nie chcieli być gorsi i też zdobyli dwa kolejne gole. Najpierw pięknym strzałem z prawie 30 metrów popisał się Bartłomiej Danowski, a tuż przed końcem Jakub Bojas zdobył czwartego gola dla elblążan.

Goście do 75. min nie stworzyli żadnej sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero w ostatnim kwadransie Sokół miał trzy sytuacje podbramkowe, z których jedną wykorzystał Robert Hirsz.

— Zawodnicy na pewno mają w nogach trudy zgrupowania, a mimo to pokazali się z jak najlepszej strony. Wypełnili dobrze zadania taktyczne i nie pozwolili na zbyt wiele rywalowi — podsumował trener elblążan Adam Boros.