środa, 26 czerwca 2019. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Ukradł sztandar weteranom... Sądził, że jest do wyrzucenia [zdjęcia]

2017-02-09 12:12:49 (ost. akt: 2017-02-09 12:26:32)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Komenda Miejska Policji w Elblągu została uhonorowana Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa. To między innymi wyraz wdzięczności weteranów wobec policjantów, którzy odzyskali skradziony im w sierpniu ub. roku sztandar.

Sztandar został skradziony z siedziby Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, która znajduje się przy ul. Zw. Jaszczurczego. Zniknął podczas remontu.
— Policjanci z wydziału prewencji kryminalnej i wykroczeń ustalili podejrzanego. Okazał się nim 38-letni pracownik budowlany, który wykonywał tam prace remontowe. Przyznał się, a policjanci odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że trzymał go w domu. W jakim celu? – nie powiedział — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Mężczyzna podczas przesłuchania wyjaśnił, że zabrał go, bo wydawało mu się, że jest przeznaczony do wyrzucenia.
— Mężczyzna był wcześniej karany za kradzieże i włamania. Sprawa zakończyła się aktem oskarżenia — mówi Jakub Sawicki.

W czwartek (09.02) weterani podziękowali m.in. za odzyskanie sztandaru poprzez nadanie elbląskiej policji Kombatanckiego Krzyża Zwycięstwa. Odznaczenie zostało nadane przez Związek Kombatantów w Warszawie. W jego imieniu wręczył go prezes elbląskiego okręgu, Józef Nowicki.

Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych jest organizacją kombatancką, zrzeszającą osoby, które walczyły o wolność, suwerenność i niepodległość ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów.

Podczas czwartkowej uroczystości mł. insp. Adam Kall, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Elblągu, odznaczył dwóch elbląskich policjantów: asp. szt. Roberta Trybułę oraz asp. szt. Artura Horbatowicza odznaką „Zasłużony Policjant”. Jest to polskie odznaczenie cywilne, nadawane policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nawet nie wiem jak to skoętować #2178086 | 81.15.*.* 9 lut 2017 15:17

    BUHAAAAAAAA

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz