Kram Start jedną nogą w ćwierćfinale Challenge Cup [zdjęcia]

2017-02-10 20:00:00(ost. akt: 2017-02-10 21:18:48)

Piłkarki ręczne Kram Start Elbląg bez większych problemów wygrał w piątek pierwszy mecz z ABU Baku 33:23 w 1/8 finału Challenge Cup. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane już w tę sobotę, także w Elblągu. Gospodynie mają postawić kropkę nad i.
Piłkarki ręczne z Elbląga do rywalizacji z ABU Baku w 1/8 finału Challenge Cup przystępowały w roli faworytek. Otwarte pozostawało jedynie pytanie, w jak wielkich rozmiarach będą świętowały awans do kolejnej rundy europejskich pucharów. Rywal z dalekiego Azerbejdżanu zgodził się, żeby oba spotkania rozegrane zostały w Elblągu, co jeszcze zwiększyło szanse Kram Startu na awans do kolejnej rundy.

Po pierwszym meczu, który został rozegrany w piątek (w roli gospodarza wystąpił zespół z Baku), drużyna Andrzeja Niewrzawy jest na jak najlepszej drodze do kontynuowania przygody z Challenge Cup. Elblążanki wygrały aż dziesięcioma bramki. W sobotę, w rewanżowym pojedynku, mają postawić kropkę nad i (mecz w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej rozpocznie się o godz. 16).

W pierwszym meczu Kram Start prowadził od samego początku. W pierwszej połowie przez dłuższy czas utrzymywał czterobramkową przewagę (7:3, 9:5, 11:7, 12:8). Emocji było niewiele, chociaż pod koniec pierwszej połowy rywalki, wykorzystując słabszą grę elblążanek, zbliżyły się nawet na odległość jednej bramki (11:12).

W drugiej połowie zespół z Elbląga zaczął grać szybciej w ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 35. min prowadził już 18:15. O jego wysokim zwycięstwie zadecydowały ostatnie 20 minut. W tym czasie do wyróżniających się zawodniczek należała Daria Gerej, autorka trzech bramek oraz Sylwia Lisewska, która dobrze radziła sobie na rozegraniu. Trener Niewrzawa, tak jak można było się spodziewać, rotował składem i dał pograć wszystkim zawodniczkom wpisanym do protokołu.