Piłkarki ręczne Kram Startu wygrały w Gdyni!

2017-02-19 15:17:10(ost. akt: 2017-02-19 18:00:46)
Kibice Kram Startu Elbląg w Gdyni

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w niedzielę na wyjeździe Vistal Gdynia 26:22 (13:14). W drugiej połowie dały sobie rzucić tylko osiem bramek! Sprawdź, jak relacjonowaliśmy to spotkanie na żywo!

Vistal Gdynia 22:26 Kram Start Elbląg

Sprawdź relację live »

Vistal Gdynia - Kram Start Elbląg 22:26 (14:13)
Kram Start: Powaga, Szywerska — Balsam 6, Dankowska 2, Grobelska 1, Waga 1, Muchocka, Jędrzejczyk 2, Kwiecińska 2, Gerej, Lisewska 10, Stokłosa, Świerżewska 2, Andrzejewska, Szopińska. Kary: 10 min

Początek meczu nie układał się po myśli Kram Startu, który w pierwszym kwadransie miał problemy ze zdobywaniem bramek. Czasami brakowało naprawdę niewiele, ale na drodze albo stawał słupek albo bramkarka Vistalu Weronika Kordowiecka. Sytuację próbował ratować trener elblążanek Andrzej Niewrzawa, który w pierwszych 16 minutach aż dwukrotnie prosił o czas. Zaledwie minutę później był już 9:4 dla Vistalu.

Do walki zespół poderwała Sylwia Lisewska, która rzuciła cztery bramki dla Kram Startu z rzędu, w tym jedną z karnego, i elblążanki przegrywały już tylko 8:11. Dobrą zmianę w bramce dała Klaudia Powaga, która zmieniła Sołomiję Szywerską. Efekt był taki, że do szatni na przerwę zawodniczki z Elbląga schodziły przegrywając już tylko jedną bramkę. Tą część meczu zakończyło świetne trafienie Sylwii Lisewskiej z rzutu wolnego, który wykonywała już po upływie 30 minut. Chociaż miała przed sobą 6-osobowy mur, to precyzyjnym, silnym rzutem posłała piłkę w samo „okienko”.

W drugiej połowie Kram Start był lepszy od gospodyń. Już na początek wyrównała Aleksandra Dankowska, a za chwilę po trafieniu Aleksandry Jędrzejczyk elblążanki prowadziły 15:14. Prowadzenia nie oddały już do końca spotkania. W tej części spotkania to rywalki męczyły się w ataku. W drugiej połowie przypomniała o sobie Szywerska, która odbiła kilka trudnych i ważnych piłek m.in. w ostatnich minutach, gdy elblążanki grały w osłabieniu. W 57. min po trafieniu Magdy Balsam było już 25:20 dla Kram Startu i było jasne, że punty pojadą do Elbląga.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Energa AZS Koszalin — Łączpol AWFiS Gdańsk 35:28 (17:12), Pogoń Szczecin — Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:23 (15:9), KPR Gminy Kobierzyce — UKS PCM Kościerzyna 33:25 (16:12), KPR Jelenia Góra — Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:27 (14:17), Zagłębie Lubin — MKS Selgros Lublin kończy się o godz. 21.30