Kram Start Elbląg pokonał Olimpię-Beskid Nowy Sącz [zdjęcia]

2017-03-01 19:41:21(ost. akt: 2017-03-02 07:58:52)

Zgodnie z przewidywaniami piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg bez problemów pokonały w środę Olimpię-Beskid Nowy Sącz 31:22 (14:7). Już w najbliższą sobotę rozegrają pierwszy mecz z czeskim DHC Sokol Paruba w 1/8 finału Challenge Cup.
Kram Start zagrał z Olimpią-Beskid wcześniej ze względu na sobotnie spotkanie w europejskim Challenge Cup. Po środowej wygranej awansował w tabeli na trzecie miejsce, ale znajdujące się za nim Zagłębie Lubin ma tylko punkt mniej i do rozegrania jeden pojedynek więcej (w niedzielę podejmuje Piotrcovię Piotrków Trybunalski).

Zgodnie z przewidywaniami elbląskie szczypiornistki nie miały problemów z pokonaniem ostatniej w tabeli drużyny z Nowego Sącza. Wyrównana walka toczyła się jedynie w pierwszych minutach. Ostatni remis w tym spotkaniu pojawił się na tablicy wyników w 8. min, kiedy było 3:3. Od tej pory gospodynie rozpoczęły budowanie przewagi. Do szatni schodziły prowadząc już siedmioma bramkami. Trudno było przypuszczać, że w spotkaniu z tym rywalem mogą roztrwonić taki zapas.

W drugiej połowie meczu nadal kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, a ich trener Andrzej Niewrzawa mógł dać pograć wszystkim zawodniczkom. Kram Start prowadził już nawet trzynastoma bramkami (26:13, 27:14, 28:15, 29:16, 30:17), ale w ostatnich minutach rywalki zmniejszyły rozmiary porażki.

— Ten przeciwnik nie zmusił nas do większego wysiłku. Wszystkie nasze zawodniczki dostały szansę grania. Potraktowaliśmy rywala ulgowo, bo czeka nas wojna z zespołem czeskim — podsumował trener Niewrzawa.

Pozostałe spotkania 20. kolejki (w najbliższy weekend): Vistal Gdynia — AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, Energa AZS Koszalin — MKS Selgros Lublin, Pogoń Szczecin — UKS PCM Kościerzyna, Zagłębie Lubin — Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KPR Gminy Kobierzyce — KPR Jelenia Góra.