Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Nowe oblicze akordeonu. Zdobądź zaproszenie na koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

2017-03-07 11:22:52 (ost. akt: 2017-03-07 11:33:27)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Akordeon wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia. 24 marca (piątek) elbląskiej publiczności różnorodność brzmienia akordeonu przedstawi wirtuoz tego instrumentu – Rafał Grząka, który wystąpi razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na ten koncert.

Akordeon wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia. Poprzez swój potencjał często porównywany jest z takimi instrumentami jak fortepian i organy. Muzycy, dzięki temu mogą przekraczać wszelkie granice i podziały muzyczne, a także odkrywać wciąż nowe, dotąd niewykorzystane możliwości tego instrumentu.

24 marca (piątek) elbląskiej publiczności różnorodność brzmienia akordeonu przedstawi wirtuoz tego instrumentu – Rafał Grząka. Będzie to kolejne spotkanie z twórczością tego artysty. Grząka to akordeonista, kompozytor, laureat ponad 35. międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie, obecnie adiunktem, doktorem w klasie akordeonu macierzystej uczelni.

Stale koncertuje w Polsce i na świecie, a współcześni kompozytorzy powierzają mu prawykonania utworów na bandoneon i akordeon. Występował z orkiestrami tak znamienitych instytucji, jak: Filharmonia Narodowa i Opera Narodowa w Warszawie czy Filharmonia Lwowska. Od lat żywo uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, swymi koncertami otwiera festiwale i konkursy. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji oraz w stacjach komercyjnych. Koncertuje w Polsce i za granicą solowo oraz z zespołami, których jest współtwórcą: „Klezmafour”, „Tango Fuerte”, „Baxtori”, „New Trio”. Rafał Grząka jest w sezonie 2016/2017  „Artystą - rezydentem” Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Koncert poprowadzi dyrygent i kompozytor - Rafał Janiak. Ukończył z wyróżnieniem studia dyrygenckie pod kierunkiem Antoniego Wita, a także studia kompozytorskie (również z wyróżnieniem) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W swoim dorobku posiada wiele nagród, zdobytych w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Koncertuje z wieloma uznanymi orkiestrami, za każdym razem ujmując publiczność świeżością interpretacji prezentowanych kompozycji.

Bilety w cenie 30 i 40 zł (ulgowy/normalny) można kupować w biurze koncertowym EOK w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek. Koncert odbędzie się w sali Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych o godz. 19. Rezerwacja na stronie internetowej www.eok.elblag.eu.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Artysta - rezydent"
Sponsor główny EOK: Meble Wójcik

Sponsorzy EOK: Metal Expert; Toyota Knedler

Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na ten koncert. Żeby je zdobyć należy wysłać sms pod nr 71160 i w jego treści napisać trzy słowa, które kojarzą się nam z muzyką poważną - treść sms to de.kon.odpowiedz. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną liczbę odpowiedzi. Na sms-y czekamy do 21 marca do godz. 23.59. Zaproszenie trafi do autora najbardziej kreatywnej odpowiedzi. Skontaktujemy się z nią telefonicznie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB