środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Krzysztof Wieszczek w Światowidzie

2017-03-16 10:30:00 (ost. akt: 2017-03-16 10:32:29)
Krzysztof Wieszczek

Krzysztof Wieszczek

Autor zdjęcia: nadesłane/Światowid

Krzysztof Wieszczek, rodowity elblążanin, aktor teatralny i filmowy, będzie w piątek (17.03) gościem spotkania w Centrum Spotkań Europejskich Światowid przy pl. Jagiellończyka w Elblągu. Początek o godz. 11. Wstęp jest bezpłatny.

Wizyta Krzysztofa Wieszczka powiązana jest z jubileuszem 55-lecia Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz rozpoczynającym się w piątek XXI Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, w którym zasiądzie jako juror.

Krzysztof Wieszczek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Był aktorem Narodowego Teatru Starego w Krakowie, można go także zobaczyć na deskach Teatru Studio Buffo oraz Teatru IMKA. Grał u wielu czołowych polskich reżyserów, między innymi u Mikołaja Grabowskiego, Jana Klaty, Macieja Prusa, Wojtka Klemma.

Dobrze znają go przede wszystkim widzowie małego ekranu. Największą popularność przyniosła mu rola Bartka Bachledy w „Szpilkach na Giewoncie”, a obecnie można go oglądać w serialach „Przyjaciółki”, „Pierwsza Miłość” oraz „ Na Wspólnej”. Grał także mniejsze role w wielu innych produkcjach, takich jak; „M jak Miłość”, „Komisarz Aleks”, „Ojciec Mateusz” czy „Agentki”. Aktor jest również zwycięzcą trzeciej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, którą emituje telewizja Polsat.

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 marca, o godzinie 11.00 w sali kameralnej Kina Światowid w Elblągu. Poprowadzi je Zuzanna Gajewska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB