Meblarze przegrali z Pogonią w Szczecinie

2017-03-18 19:26:46(ost. akt: 2017-03-18 20:01:12)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w sobotę z Pogonią w Szczecinie 24:32 w 23. kolejce superligi. Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando gospodarzy.
W pierwszej rundzie piłkarze ręczni Mebli Wójcik przed własną publicznością pokonali Pogoń Szczecin 22:18 i było to ich pierwsze zwycięstwo w zawodowej superlidze. W sobotę (18.03), w rewanżowym spotkaniu w Szczecinie, nie udało im się powtórzyć tego sukcesu. Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy już po 10 minutach prowadzili 7:2. Takiej straty nie udało się elblążanom odrobić. To nadal szczecinianie mieli więcej do powiedzenia na boisku. Do szatni na przerwę schodzili prowadząc już sześcioma bramkami. Trudno było przypuszczać, że „Meblarze”, tak grając jak w pierwszej połowie, są w stanie jeszcze o coś powalczyć w tym spotkaniu.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń prezentowała skuteczną grę w ataku. Na kwadrans przed końcem było już 25:14 dla niej. To najwyższe prowadzenie gospodarzy w tym spotkaniu. Ostatecznie gościom udało się trochę zmniejszyć rozmiary porażki.

— Rozegraliśmy słaby mecz w obronie, popełnialiśmy indywidualnie za dużo błędów, a co najgorsze nie podjęliśmy walki. Stąd też taki rezultat — podsumował trener elblążan Jacek Będzikowski.