Zwycięstwa Pomowca i Polonii, porażka Syreny [okręgówka, 18. kolejka]

2017-03-26 20:04:31(ost. akt: 2017-03-26 20:17:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Zespoły z klasy okręgowej rozpoczęły piłkarską wiosnę. W grupie drugiej do najciekawszego meczu doszło w Gronowie Elbląskim, gdzie prowadzący w tabeli Pomowiec Agrimasz pokonał wicelidera z Radomna 4:2. Trzy punkty wywalczyli także piłkarze Polonii Pasłęk.
W sobotę (25.03) w Gronowie Elbląskim zmierzyły się obecnie dwie najlepsze drużyny drugiej grupy klasy okręgowej. W pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jednego gola, w drugiej połowie piłkarze byli skuteczniejsi - w tej części spotkania padło aż pięć bramek. Ich radość była tym większa, że piłkarze Pomowca Agrimasz wygrali 4:2.

— Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo, chociaż każda ze stron miała jeszcze po jednej wybornej sytuacji do zmiany wyniku. Nas w pierwszej połowie od utraty bramki uratował słupek, a po zmianie stron Szymon Waga trafił w poprzeczkę bramki gości — ocenił trener gospodarzy Tomasz Wiercioch.

Trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej zdobyła także Polonia Pasłęk, która na własnym stadionie pokonała GKS Stawiguda 2:0. Syrena Młynary przegrała z KS Mroczno-Grodziczno 1:3.

• Syrena Młynary — KS Mroczno-Grodziczno 1:3 (1:1)
1:0 — Matulewicz (14), 1:1 — Szpakowski (35), 1:2, 1:3 — Strzelecki (63, 82)

• Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Radomniak Radomno 4:2 (1:0)
1:0 — Sambor (5), 1:1 — Lewicki (47), 2:1— Wierzba (53), 3:1 — Ciesielski (65), 3:2 — Kowalski (71), 4:2 — Bykowski (81)

• Polonia Pasłęk — GKS Stawiguda 2:0 (1:0)
1:0 — Musiński (10), 2:0 — Błażewicz (74)