Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Siatkarze wkraczają w decydującą fazę sezonu

2017-03-28 14:13:48 (ost. akt: 2017-03-28 14:15:09)
Awangarda Volley Liga

Awangarda Volley Liga

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Zakończyła się runda zasadnicza siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przed drużynami najważniejsza część sezonu, czyli faza play off i walka o medale.

W ostatnich tygodniach sporo działo się w siatkarskich rozgrywkach MOSiR. Swoją dominację potwierdzili obrońcy tytułu, zawodnicy zespołu LOGBARTRANS, którzy fazę zasadniczą zakończyli bez porażki, plasując się w tabeli na pierwszym miejscu. Końcówka rundy należała także do zespołu Major i Przyjaciele, który dzięki coraz lepszej grze awansował w tabeli na piąte miejsce i z tej pozycji atakował będzie miejsca medalowe.

Nie obyło się także bez niespodzianek in minus, a za taką na pewno można uznać wycofanie się z rozgrywek ubiegłorocznych wicemistrzów. Zespół AKS Solidarność z uwagi na problemy kadrowe musiał zrezygnować z udziału w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, co pod względem sportowym, należy uznać za sporą stratę dla siatkarskiej ligi amatorskiej MOSiR.

Dwie ostatnie kolejki przyniosły przetasowania w tabeli, choć nie dotyczyły one pierwszego miejsca. Te, pewnie obronił LOGBARTRANS, który rundę zasadniczą zakończył bez porażki. Obrońcy tytułu, kolejną ekipę w tabeli wyprzedzili aż o 9 punktów. Mimo problemów kadrowych LOGBARTRANS w dwóch ostatnich meczach zanotował komplet punktów i z pierwszego miejsca przystąpi do fazy play off. Sporo działo się za plecami lidera, gdzie toczyła się zacięta walka o czołowe lokaty. Najlepiej z tej konfrontacji wyszli zawodnicy ZNP Elbląg.

Nauczyciele najpierw pokonali KAM 2:1, a w ostatnim meczu nie dali szans ekipie Sisley Volley Team, zwyciężając 3:0. Z trzeciego miejsca do walki o medale przystąpią siatkarze zespołu KAM, którzy w całym sezonie mieli momenty zarówno dobre jak i słabsze. W ostatniej kolejce bez problemów wygrali 3:0 z Techtransem i tym samym przegonili w tabeli KOLEX Hale Stalowe.

Drużyny uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Liga nie mają zbyt dużo czasu na odpoczynek. Praktycznie tuż po zakończeniu rundy zasadniczej przystąpią od fazy play off. Na tym etapie spotka się ze sobą osiem najlepszych drużyn, a poszczególne pary utworzone zostały na podstawie miejsc zajętych po rundzie zasadniczej. W ćwierćfinale zespoły rozegrają ze sobą po jednym meczu, do trzech wygranych setów, a do kolejnej rundy awansują tylko zwycięzcy poszczególnych spotkań.

Rywalizację w ćwierćfinale rozpoczną siatkarze LOGBARTRANS, którzy we wtorek 28 marca zmierzą się z Techtransem. Tego samego dnia kibice zobaczą jeszcze jeden pojedynek, a w nim KOLEX Hale Stalowe zagra z zespołem Major i Przyjaciele. Zwycięzcy obu pojedynków spotkają się w półfinale.

Natomiast w czwartek, 30 marca, dokończone zostaną ćwierćfinały. Na początek ZNP zmierzy się z Merkurym, a następnie KAM z Sisley Volley Team. Wygrani z tych pojedynków utworzą drugą parę półfinałową. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1. Początek spotkań zaplanowano na godz. 20:00.
Informacja MOSiR w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB