Meblarze przegrali z Chrobrym [zdjęcia]

2017-04-02 12:34:38(ost. akt: 2017-04-02 14:12:23)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg w ostatnim meczu w rundzie zasadniczej przed własną publicznością przegrali w sobotę z Chrobrym Głogów 20:30.

Goście, którzy walczą o trzecią lokatę w tabeli grupy granatowej, do Elbląga przyjechali po trzy punkty i swój cel zrealizowali. Wygrali pewnie i zasłużenie, pokazując przy tym urozmaiconą grę na tle przeciętnie grających "Meblarzy".

Do dziesiątej minuty było to wyrównane spotkanie. Wówczas na tablicy wyników pokazał się rezultat 3:3 i jak się później okazało był to ostatni remis w tym pojedynku. Po kwadransie goście wygrywali 8:6. Głogowianie dobrze grali w defensywie i po szybkich atakach bez przerwy dziurawili siatkę bramki elbląskiej. W 26. min było już 13:6 dla nich.

Po przerwie, mimo wysokiego prowadzenia, Chrobry nie spuszczał z tonu i w 50 min. prowadził 27:13. W tym momencie trener głogowian dał szansę pogrania zmiennikom. Goście, mając zapewnione zwycięstwo, spuścili nieco z tonu, wykorzystali to gospodarze i w ten sposób odrobili trochę strat, przegrywając ostatecznie 20:30.
— Goście przewyższali nas w każdych elementach gry. Nie da się ukryć, że zagraliśmy słabo, a defensywa wyglądała jak ser szwajcarski — podsumował trener elblążan Jacek Będzikowski.

Pozostałe wyniki 25. kolejki: MMTS Kwidzyn — Wisła Ortlen Płock 19:35 (9:19), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski — Górnik Zabrze 29:36 (18:16), Stal Mielec — Zagłębie Lubin 24:27 (12:13), Gwardia Opole — Pogoń Szczecin 30:29 (15:12), KPR RC Legionowo — Wybrzeże Gdańsk 25:27 (10:18), Azoty Puławy— Vive Tauron Kielce 32:40 (11:18).