Obiecujący początek. Kram Start Elbląg pokonał Zagłębie Lubin [zdjęcia]

2017-04-02 18:23:54(ost. akt: 2017-04-02 20:45:25)

Obiecujący początek walki w grupie mistrzowskiej w wykonaniu piłkarek ręcznych Kram Startu Elbląg. Drużyna Andrzeja Niewrzawy pokonała w niedzielę przed własną publicznością Zagłębie Lubin 23:21 (10:8). W tym meczu elblążanki rzucały bramki nawet, gdy grały w podwójnym osłabieniu!
Niedzielny mecz w Elblągu zapowiadał się niezwykle ciekawie. Po pierwsze Kram Start w rundzie zasadniczej dwukrotnie przegrał z Zagłębiem Lubin (28:31, 20:21), a po drugie obie drużyny zmierzą się 21 maja w finale Pucharu Polski.

Kibice w Elblągu byli świadkami pasjonującego pojedynku, w którym przez cały czas trwała zażarta walka. Żadna z drużyn nie odpuszczała, nie oddawała pola gry i do końca walczyła o jak najkorzystniejszy wynik.

Lepiej niedzielny mecz rozpoczęły gospodynie, które po bramkach Patrycji Świerżewskiej (2) i Aleksandry Stokłosy prowadziły 3:0. To był jednak dopiero przedsmak emocji. W 20. min było już 7:3 dla nich i zapowiadało się, że wygrana przyjdzie niespodziewanie łatwo. Zagłębie nie odpuszczało. Dzięki przede wszystkim szybkim, skutecznym kontratakom na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy przegrywały już tylko 8:9.

Początek drugiej połowy to ponownie lepsza gra elbląskich szczypiornistek, które w 38. min po dwóch golach z rzędu Stokłosy i Sylwii Lisewskiej prowadziły czterema bramkami 15:11.

Lubinianki jednak nie odpuszczały, czego można było się spodziewać. W 42. min przegrywały już tylko jedną bramką 14:15. Na kwadrans przed końcem spotkania, po golu Juliany Malty, po raz pierwszy w tym spotkaniu był remis 16:16. Odpowiedź Kram Startu była błyskawiczna. Trzy gole z rzędu Sylwii Lisewskiej wyprowadziły go na ponowne prowadzenie.

Losy tego spotkania wahały się praktycznie do końcowej syreny. Gospodynie do końca grały z wielką determinacją, agresywnie w obronie i nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Potrafiły nawet zdobyć bramkę grając w podwójnym osłabieniu - przepięknym trafieniem z dystansu popisała się Sylwia Lisewska.

— To był mecz naprawdę dwóch dobrych drużyn. I każda z nich może walczyć o tytuł mistrzowski. Tym razem lepsze okazały się elblążanki, bo były bardziej zdyscyplinowane w grze — tak mecz podsumował trener Zagłębia Bożena Karkut.

— Takiego meczu się spodziewałem i nic tez dziwnego, że walka trwała od pierwszej do ostatniej minuty — ocenił trener elblążanek Andrzej Niewrzawa. — Zagłębie to bardzo dobry zespół, pod względem gry w obronie najlepszy w kraju.

Pozostałe wyniki:
o miejsca 1-6: Energa AZS Koszalin — MKS Selgros Lublin 20:22, Vistal Gdynia — Pogoń Szczecin 25:17
o miejsca 7-12: UKS PCM Kościerzyna — KPR Jelenia Góra 27:25, Piotrcovia Piotrków Trybunalski — Łączpol AWFiS Gdańsk 33:29, KPR Gminy Kobierzyce — Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:21