Policjantka z Elbląga druga w maratonie w Dębnie

2017-04-04 09:33:43(ost. akt: 2017-04-04 09:47:37)
Beata Nienadowska

Autor zdjęcia: arch. KMP w Szczecinie

Podkomisarz Beata Nienadowska z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu kolejny raz stanęła na podium maratonu. W klasyfikacji kobiet zajęła II miejsce w XV Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie w Dębnie
2 kwietnia już po raz piętnasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie.

W trakcie 44 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 2000 zawodników, w tym ponad 100 policjantek i policjantów z całego kraju.

Maraton liczył 42 km i 195m. Podkomisarz Beata Nienadowska tę odległość przebiegła w 3 godziny, 42 min. i 38 sek. Tym samym uplasowała się na II miejscu w kategorii kobiet w XV Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie w Dębnie.

Podkomisarz Beata Nienadowska pracuje w Wydziale Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. Bieganie to jej pasja, którą rozpoczęła 12 lat temu. Od 10 lat bierze udział w maratonach i jak mówi – zawsze staje na „pudle”. Beata nie spoczęła na laurach.

Przygotowuje się do ultramaratonu GWiNT, który odbędzie się w maju br. na terenie Wielkopolski. Długość ultramaratonu to 160 km. Już zapowiada, że nie zabraknie jej także na Elbląskiem Biegu Piekarczyka, który odbędzie się w czerwcu. Będzie oczywiście reprezentować elbląską komendę.