Najlepsi w województwie. Uczniowie SP 19 Elbląg zagrają na Stadionie Narodowym

2017-04-07 19:02:11(ost. akt: 2017-04-07 22:58:59)
Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu wygrali finał wojewódzki turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku w kat. 12 lat. W nagrodę wystąpią w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie na przełomie kwietnia i maja.
W Iławie w piątek (07.04) rozpoczęły się wojewódzkie finały turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili m.in. uczniowie i uczennice w kat. do 12 lat. Nasz region w tej kategorii reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu i Szkoły Podstawowej w Łęczu oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu.

Uczniowie z "dziewiętnastki", prowadzeni przez drugiego trenera Olimpii Elbląg Piotra Zająca, w pierwszym etapie turnieju pokonali w grupie rówieśników z: SP 1 Biała Piska 10:0, SP 1 Olecko 6:0 oraz SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 10:0. Także w kolejnych meczach nie było na nich mocnych. Kolejno wygrali z SP Lubawa 3:1, SP 30 Olsztyn 3:2 i w zaciętym finale okazali się lepsi od SP 6 Ełk zwyciężając 1:0 po golu Jakuba Błaszczyka.

W nagrodę uczniowie SP 19 wystąpią w finale ogólnopolskim, który na przełomie kwietnia i maja zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Wszyscy młodzi zawodnicy reprezentujący SP 19 to uczniowie klasy sportowej o profilu piłki nożnej stworzonej we współpracy z Olimpią Elbląg.

Warto jeszcze wspomnieć, że uczniowie z Łęcza zakończyli turniej na czwartym miejscu, a uczennice SP 14 na rozgrywkach grupowych.

Indywidualnie wyróżnieni zostali: Jakub Lipiński (SP 19 Elbląg) uznany za najlepszego bramkarza turnieju oraz Szymon Grączewski (SP Łęcze), który strzelił 16 bramek (!) i zdobył tytuł króla strzelców.

Skład SP 19 Elbląg: Jakub Lipiński – Artur Łąpieś, Jakub Kolpert, Paweł Pytelewski, Karol Ornoch, Oskar Bartosiński, Oliwier Danielak, Bartosz Gumiński, Jakub Błaszczyk, Bartosz Leszczyński.