Kram Start przegrał z Vistalem w Gdyni

2017-04-09 23:36:26(ost. akt: 2017-04-09 23:38:57)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W niedzielnym meczu, którego stawką był fotel lidera, piłkarki ręczne Kram Startu przegrały z prowadzącym w tabeli Vistalem Gdynia 29:38. W efekcie elblążanki zajmują trzecie miejsce w grupie mistrzowskiej.
Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg całkiem niedawno w rundzie zasadniczej wygrały w Gdyni 26:22. Na niedzielny mecz w Gdyni pojechały więc w optymistycznych nastrojach. Stawka pojedynku była wysoka, bo ewentualna wygrana sprawiłaby, że drużyna Andrzeja Niewrzawy została nowym liderem superligi. Te plany jednak na razie trzeba odłożyć na półkę, chociaż w grupie mistrzowskie wciąż może wiele się zdarzyć.

Na wyniku wczorajszego meczu w Gdyni zaważyła słaba gra piłkarek ręcznych Kramu Startu Elbląg w pierwszej połowie. Co prawda po kwadransie przegrywały jeszcze tylko 5:10 i w tym sezonie nie takie już straty odrabiały, jednak naprawdę dramatycznie zrobiło się w 22. min. Wtedy na tablicy wyników pojawił się wynik 17:7 i Vistal po raz pierwszy prowadził aż dziesięcioma bramkami.

Elblążanki trochę skuteczniej zagrały pod koniec pierwszej połowy, dzięki czemu schodziły do szatni, przegrywając „tylko” 14:20. Po zmianie stron znowu to rywalki były skuteczniejsze i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W 42. min ponownie miały aż dziesięć bramek przewagi (27:17). Kram Start ponownie poderwał się do walki o jak najkorzystniejszy rezultat, zaprawione w ligowych bojach gdynianki miały jednak przebieg tego spotkania pod całkowitą kontrolą. W 52. min prowadziły nadal dziesięcioma bramkami (34:24), więc w ostatnich minutach elblążankom udało się jedynie nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

Drużyna Andrzeja Niewrzawy nie będzie miała zbyt wiele czasu na wypoczynek, bowiem już w środę w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej zmierzy się z Pogonią Szczecin. Mecz rozpocznie się o godz. 18.30.

Wyniki, o miejsca 1-6: Pogoń Szczecin — MKS Selgros Lublin 25:21, Zagłębie Lubin — Energa AZS Koszalin 24:22
o miejsca 7-12: Piotrcovia Piotrków Trybunalski — KPR Jelenia Góra 34:22, Olimpia-Beskid Nowy Sącz — UKS PCM Kościerzyna 30:25, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk — KPR Gminy Kobierzyce 27:23