Logbartrans po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

2017-04-11 14:23:28(ost. akt: 2017-04-11 14:28:13)
Finał Awangarda Volley Ligi

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Zawodnicy zespołu Logbartrans po siódmy zostali mistrzami Elbląga siatkarskich rozgrywek amatorów organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W finale Awangarda Volley Ligi pokonali ZNP 3:0. Natomiast brązowe medale trafiły do siatkarzy KAM.
W jubileuszowej, dziesiątej edycji siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rywalizowało dziewięć zespołów.

Nim kibice zobaczyli na boisku dwie najlepsze ekipy sezonu, rozegrany został mecz o trzecie miejsce. A w nim Major i Przyjaciele zmierzył się z zespołem KAM. Spotkanie o brązowe medale było ozdobą niedzielnego turnieju finałowego. Sytuacja w każdym z setów zmieniała się jak w kalejdoskopie, a drużyny niemal do końca trzymały kibiców w napięciu.

W pierwszym secie lepiej z presją poradził sobie KAM zwyciężając 25:16. Także początek drugiej partii należał do nich. Lepiej radzili sobie z presją i nerwami, co miało przełożenie na wynik. Jednak im dłużej trwało spotkanie, tym coraz lepiej na boisku radzili sobie młodzi zawodnicy ekipy Major i Przyjaciele. W drugim secie zdołali nie tylko odrobić kilkupunktową stratę, ale przechylili także szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując rywali 25:22. Kolejna bardzo wyrównana partia zakończyła się triumfem zespołu KAM 25:22, który po trzech setach prowadził 2:1.

Rywale nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. Czwartą partię wygrali 25:19 i o końcowym sukcesie którejś z ekip decydować musiał tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachował KAM i to właśnie zawodnicy tej drużyny mogli po ostatniej piłce cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

Po pierwszych siatkarskich emocjach przyszedł czas na finał. A w nim spotkały się dwie najlepsze ekipy rundy zasadniczej. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Logbartransu i ZNP Elbląg. Przed meczem w roli faworytów upatrywano siatkarzy Logbartransu, którzy na swoim koncie mieli już sześć mistrzowskich tytułów. I jak pokazały pierwsze minuty finału, przypuszczenia potwierdziły się w pełni.

Zespół szybko uzyskał przewagę i pierwszą partię zakończył wygraną 25:14. Nauczyciele starali się odegrać w secie drugim, ale tego dnia nie mieli zbyt wielu argumentów, którymi mogliby przeciwstawić się obrońcom tytułu. Także druga partia zakończyła się wygraną Logbartransu, tym razem 25:17. Trzeci set okazał się ostatnim w tym meczu. Po pierwszych wyrównanych minutach, w kolejnych zarysowała się przewaga mistrzów, którzy spokojnie dowieźli wysokie prowadzenie do końca, zwyciężając 25:16. Tym samym po raz siódmy zdobyli amatorskie mistrzostwo Elbląga i jako jedyna drużyna nie ponieśli ani jednej porażki w całym sezonie.

Skład zwycięskiej drużyny: Zbigniew Cherek, Daniel Koterwa, Piotr Kowal, Szymon Kownacki, Piotr Malinowski, Marcin Narewski, Paweł Piotrowski, Patryk Reszka, Wojciech Samulewski, Michał Trybiński, Marcin Walędzik, Michał Wciórek.