Porażka Concordii w meczu z Legią II. Decydujący gol w 92. minucie

2017-04-23 14:03:26(ost. akt: 2017-04-23 16:40:49)
Concordia Elbląg / autor zdjęcia Michał Kalbarczyk

Piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg przegrali z Legią II Warszawa 1:2. Losy niedzielnego spotkania w Elblągu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry, kiedy Bartłomiej Urbański z rzutu karnego strzelił dla gości gola na wagę zwycięstwa.
W pierwszej połowie kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku. Concordia objęła prowadzenie w 26. min. Po podaniu wszędobylskiego Adama Dudy, formalności dopełnił Kazuya Watanabe, który skierował piłkę do pustej bramki z trzech metrów.

Legia II dążyła do zmiany wyniku. Na bramkę Oskara Pogorzelca strzelali Tomasz Nawotka, Sandro Kulenović, Adrian Małachowski i Mateusz Hołownia, lecz bramkarz elblążan zawsze interweniował w porę.
Po przerwie elblążanie nastawili się na grę z kontry i legioniści przejęli inicjatywę. Częściej byli w posiadaniu piłki i stwarzali więcej groźnych akcji. W 65. min z prawej strony boiska Bartosz Stępień zdecydował się na dośrodkowanie i piłka, nie bez winy bramkarza, wpadła do siatki.
W 80. min Duda znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz po jego strzale piłka przeleciała tuż obok słupka.

Goście zwycięskiego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. W pole karne wbiegł Tin Matić, tam został popchnięty, stracił kontakt z piłką i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartłomiej Urbański i w ten sposób Legia II wyjechała z Elbląga bogatsza o trzy punkty.