IV liga w Gronowie Elbląskim. Pomowiec Agrimasz pewny awansu [okręgówka, 24. kolejka]

2017-05-07 17:09:11(ost. akt: 2017-05-07 17:26:58)

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu piłkarze Pomowca Agrimasz Gronowo Elbląskie zapewnili sobie awans do IV ligi!
Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie jeszcze rok temu grał w A klasie. Po zdobyciu awansu do klasy okręgowej nie zwolnił tempa i od początku był jednym z faworytów w walce o awans do IV ligi. Drużyna Tomasza Wierciocha zdobyła w tym sezonie już 64 pkt. W sobotę przed własną publicznością pokonała Fortunę Gągławki 7:0 i było to jej 21. zwycięstwo! Po tej wygranej zapewniła sobie awans do IV ligi.

— Mogliśmy ten mecz wygrać jeszcze wyżej. Piłka po strzałach Jacka Bykowskiego, Szymona Waga odbiła się od poprzeczki, a po strzale Damiana Kozaka trafiła w słupek — mówi trener Wiercioch. — Gości należy pochwalić za ambitną i otwartą grę przez cały mecz.

Aż osiem bramek zobaczyli kibice w Olsztynku. Tamtejsza Olimpia przegrała z coraz lepiej grającą Polonią Pasłęk 3:5. Co ciekawsze gospodarze prowadzili do przerwy 3:0, a mogli jeszcze wyżej - Robert Dudaniec trafił w poprzeczkę, a Sylwester Pechta w słupek.
— Po przerwie goście zaczęli wyprowadzać kontry i na pięć strzałów zdobyli pięć goli. Takiego meczu jeszcze nie widziałem — podsumował trener Olimpii Piotr Kolek.

Niespodzianką tej kolejki jest remis ostatniej w tabeli Syreny Młynary na własnym terenie z Polonią Iłowo 3:3, chociaż goście do 72. minuty prowadzili 3:1.

• Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Fortuna Gągławki 7:0 (4:0)
1:0 — Wierzba (5 karny), 2:0 — Zaborny (10), 3:0 — Waga (18), 4:0 — Sambor (33), 5:0, 6:0 — Wierzba (48, 67), 7:0 — Chrigui (73 karny)

• Olimpia Olsztynek — Polonia Pasłęk 3:5 (3:0)
1:0 — Stankiewicz (3), 2:0 — Kowalczyk (42), 3:0 — Pawlak (45), 1:3 — Augustyńczyk (50), 2:3 — Błażewicz (63), 3:3 — Augustyńczyk (79), 3:4 — Błażewicz (82), 3:5 — Wiernicki (90+1)

• Syrena Młynary — Polonia Iłowo 3:3 (0:1)
0:1 — Pieckowski (20), 0:2 — Walczak (55), 1:2 — Bułak (60), 1:3 — Lemanek (64), 2:3 — Matulewicz (72), 3:3 — Bułak (81)