Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Nie żyje 60-letnia kobieta. Tragiczny bilans pożaru na Stefczyka

2017-05-10 21:03:45 (ost. akt: 2017-05-10 21:23:49)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

60-letnia kobieta nie żyje. To tragiczny bilans pożaru, który w środę po południu wybuchł w budynku przy ul. Stefczyka w Elblągu.

Elbląska straż pożarna została powiadomiona o zadymieniu w budynku przy ul. Stefczyka w środę (10.05) około godz. 14. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Jak się okazało, pożar wybuchł w dwukondygnacyjnym budynku.
— Z budynku ewakuowano 21 osób. Jedną osobę, kobietę w wieku 60 lat, wynieśli z budynku strażacy. Została przekazana ratownikom medycznym. Niestety, zmarła — powiedział nam Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Strażacy szybko opanowali ogień. Przypuszczają, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Czy tak było?
— Przyczyna pożaru będzie ustalana podczas policyjnego dochodzenia — mówi Jakub Sawicki.

Trochę wcześniej elbląscy strażacy odebrali zgłoszenie z ul. Grochowskiej, gdzie rzekomo miało dojść do wybuchu gazu w mieszkaniu. Szybko okazało się jednak, że sytuacja nie jest aż tak groźna. Przyczyną niegroźnego pożaru było zwarcie w płycie indukcyjnej (czytaj więcej: Dramatyczne zgłoszenie z Grochowskiej. Okazało się, że to zwarcie).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. miałem pierdnąć a się zesrałem #2242729 | 188.146.*.* 11 maj 2017 15:01

    "Trochę wcześniej elbląscy strażacy odebrali zgłoszenie z ul. Grochowskiej, gdzie rzekomo miało dojść do wybuchu gazu w mieszkaniu" jeżeli już to: Trochę wcześniej elbląscy strażacy odebrali zgłoszenie z ul. Grochowskiej, gdzie rzekomo doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu a nie, że miało dojść.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz