Olimpia Elbląg przegrała z Puszczą Niepołomice [zdjęcia]

2017-05-13 16:30:19(ost. akt: 2017-05-13 21:40:36)

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg przegrali w sobotę na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 1:3. Honorowego gola dla żółto-biało-niebieskich zdobył Łukasz Pietroń z rzutu karnego.
Piłkarze Olimpii do meczu z Puszczą przystępowali po dwóch porażkach, w lidze z Radomiakiem Radom 1:2 i w wojewódzkim Pucharze Polski z Concordią Elbląg 1:3. W sobotę miał nastąpić zwrot i to elblążanie mieli cieszyć się z punktów. Górą byli jednak goście, którzy walczą o awans do I ligi.

Zgodnie z przewidywaniami, drużyna z Niepołomic rozpoczęła mecz z pięcioma pomocnikami, zagęściła środek pola i czekała na błędy gospodarzy. W pierwszych 45 minutach goście stworzyli trzy sytuacje pod bramką Wojciecha Daniela i dwie z nich wykorzystali. Najpierw w 38. min po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Michał Czarny głową skierował piłkę do siatki tuż przy prawym słupku. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0. Filip Wójcik otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, wpadł w pole karne, „położył” bramkarza Olimpii i trafił w... słupek - dobitka była już skuteczna.

W pierwszej połowie piłkarze Olimpii dłużej utrzymywali przy piłce, stwarzali groźne sytuacje, ale nie potrafili zdobyć gola. Na bramkę gości strzelali groźnie m.in. Radosław Bukacki, Damian Szuprytowski oraz Paweł Piceluk.
Początek drugiej połowy to odważniejsza gra gości, którzy śmielej ruszyli do ataków na bramkę Olimpii. Efektem była kolejna bramka. Tym razem Marcel Kotwica dośrodkował z rzutu wolnego, a Czarny ponownie popisał się celnym strzałem głową.

Gospodarze honorowego gola zdobyli w 64. min z rzutu karnego podyktowanego za faul na Patryku Sokołowskim. Pewnym egzekutorem był Łukasz Pietroń.