Kram Start wygrał w Koszalinie i jest na trzecim miejscu w tabeli! Medal coraz bliżej

2017-05-13 18:53:08(ost. akt: 2017-05-13 20:27:22)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg wygrały w sobotę z Energą AZS w Koszalinie 24:23 (15:8). Po tym zwycięstwie elblążanki awansowały w tabeli na trzecie miejsce, wyprzedzając MKS Selgros Lublin, który we własnej hali tego samego dnia przegrał z Vistalem Gdynia 25:27.
Do zakończenia sezonu pozostała już tylko jedna kolejka spotkań, która została zaplanowana na najbliższą środę (17.03, godz. 17.45). Piłkarki ręczne Kram Startu na koniec ligi będą broniły trzeciego miejsca w meczu z MKS Selgros Lublin, który zostanie rozegrany w Elblągu. By zapewnić sobie brązowy medal wystarczy im remis.

Kram Start w Koszalinie zagrał bez kontuzjowanych Magdy Balsam i Aleksandry Kwiecińskiej. Obu tych zawodniczek zabraknie także w najbliższą środę.

Sobotni pojedynek w Koszalinie elbląskie szczypiornistki rozpoczęły niefortunnie, bo po 6 minutach przegrywały 1:4. Szybko jednak weszły na swoje normalne obroty, w 12. min po raz pierwszy w tym meczu na tablicy wyników pojawił się remis 5:5 i od tej pory drużyna Andrzeja Niewrzawy budowała swoją przewagę. Efekt był taki, że do szatni schodziła prowadząc aż siedmioma bramkami.

W drugiej połowie w dobrze funkcjonującej elbląskiej maszynie coś się zacięło. Gospodynie odrabiały straty i w 48. min po raz drugi w tym meczu był remis 18:18.
— Trochę rozkojarzenia, trochę zmęczenia, trochę myślenia już o środowym meczu z MKS Selgros, kilka błędów i dziwnych decyzji — wyjaśnia słabszą grę elbląskiej drużyny drugi trener Kram Startu Justyna Stelina.
Kiedy na pięć minut przed końcem elblążanki prowadziły 23:20 wydawało się, że losy tego spotkania są rozstrzygnięte. Energa walczyła do końca, jednak goście nie wypuścili zwycięstwa z rąk.