Jest brązowy medal! Piłkarki ręczne Kram Startu na podium mistrzostw Polski po 17 latach [zdjęcia]

2017-05-17 19:10:58(ost. akt: 2017-05-17 21:34:30)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W ostatnim meczu sezonu piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg zremisowały w środę z MKS Selgros Lublin 26:26 (15:11) i zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. Drużyna z Elbląga stanęła na podium mistrzostw Polski po 17 latach przerwy! Środowe spotkanie w Elblągu obejrzało 1300 kibiców.
Zespoły z kobiecej superligi rozegrały w środę (17.05) ostatnie mecze sezonu 2016/17. Mecz w Elblągu rozstrzygnął losy brązowego medalu. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w trochę lepszej sytuacji były gospodynie. Im do zdobycia medalu wystarczał remis.

Od początku sukces gospodyń wisiał w powietrzu. Zaczęło się obiecująco. Po trafieniach Sylwii Lisewskiej i Ewy Andrzejewskiej Kram Start objął prowadzenie 2:0. To był jednak dopiero początek emocji w tym spotkaniu. Kolejne, szybkie i skuteczne akcje sprawiły, że w 8. min gospodynie miały już cztery bramki przewagi (7:3). Niezrażone takim obrotem sprawy utytułowane rywalki rzuciły się do odrabiania strat. Pierwszy remis w tym spotkaniu był w 17. min. Po trafieniu Marty Gęgi było 7:7. Kram Start mógł w tym czasie zdobyć więcej bramek, trzykrotnie w słupek trafiała Magda Balsam, a raz Joanna Waga.

Jeszcze za chwilę był kolejny remis 8:8, ale ostatnie 10 minut pierwszej połowy to znowu świetna gra gospodyń. Zdobywały bramki nawet grając w osłabieniu, gdy na ławce kar siedziała Patrycja Świerżewska, a za chwilę Daria Gerej. Olbrzymia determinacja i świetna gra w ataku sprawiła, że do szatni schodziły na przerwę mając cztery bramki przewagi. Ponownie świetne zawody rozgrywała także bramkarka Sołomija Szywerska, broniąc jak w transie - i uznana za MVP meczu.

Początek drugiej połowy to koncertowa gra elbląskich szczypiornistek, która przełożyła się na najwyższe prowadzenie w tym meczu. W 40. min było 22:15 dla Kram Startu. Jednak rywalki z Lublina nie dawały za wygraną, do końca walcząc o jak najkorzystniejszy rezultat.

Emocje rosły do końca. Pod koniec spotkania lubliniankom udało się doprowadzić nawet do remisu 25:25, ale wtedy chyba najcenniejszą bramkę w tym sezonie silnym rzutem zdobyła Sylwia Lisewska, wyprowadzając ponownie elblążanki na prowadzenie. MKS odpowiedział już tylko jednym trafieniem i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Remis wystarczył elblążankom, by odebrać brązowe medale mistrzostw Polski! To pierwszy taki sukces po 17 latach.

Tytuł mistrza Polski zdobył Vistal Gdynia, który także w środę okazał się lepszy od Zagłębia Lubin wygrywając 24:22.
AKT, JK

Pozostałe wyniki 32. kolejki:
o miejsca 1—6: Vistal Gdynia — Zagłębie Lubin 24:22 (12:9), Pogoń Szczecin — Energa AZS Koszalin 31:24 (17:11)
o miejsca 7—12: Piotrcovia Piotrków Trybunalski — UKS PCM Kościerzyna 26:29 (18:18), KPR Kobierzyce — KPR Jelenia Góra 33:20 (14:11), AZS Łączpol Gdańsk — Olimpia Beskid Nowy Sącz 32:24 (19:8).