Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Odkryj historię swojego miasta razem z Legendami Północy od Specjala

2017-05-19 00:23:22 (ost. akt: 2017-05-19 10:37:42) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: materiały promocyjne Specjal

Specjal od lat jest symbolem północnej Polski. Jego silne regionalne korzenie ukazuje bogactwo lokalnego nazewnictwa – każdy region nadaje mu indywidualny przydomek. Lokalne powiązania przedstawia również nowa kampania Legenda Północy odkrywając tajemnice miejscowych legend.

O tym jak prawdziwa miłość połączyła mazurskie jeziora
Jezioro Mamry tak naprawdę nie jest samodzielnym jeziorem, lecz częścią kompleksu jezior, także noszącego nazwę Mamry – co często wywołuje nieporozumienia. W przeszłości tworzyły one odrębne zbiorniki wodne połączone strumieniami. Wszystko zmieniło się w XVI wieku, kiedy to pewne wydarzenie połączyło je na zawsze. Legenda głosi, że Księżniczka Mamry zakochała się z wzajemnością w Święcajcie, synu króla elfów. Niestety ten związek nie spodobał się ojcom kochanków. Wysłali oni zbójów Dargina, Dobska, Kirsajtę oraz Kisajnę, by ukarali oni młodych. Księżniczka mimo zaskoczenia napaścią, bardzo sprawnie zareagowała rzucając na zbójów czar. Wykorzystując całą swoją moc, zamieniła wojaków w jeziora. Udowodniła tym samym, że prawdziwej miłości nic nie powstrzyma. To właśnie dlatego jeziora Mamry i Święcajto są do dziś nierozłączne. Co doskonale możecie zobaczyć podczas rejsu na Mazurach.
Odkrywać więcej historii regionu można dzięki akcji Legenda Północy marki Specjal. Wszystkie opowieści zebrane na północy Polski zostały zapisane w atrakcyjnej formie komiksów. Wybrane legendy pojawiły się na limitowanej serii puszek i butelek Specjala, a wszystkie dostępne są na stronie internetowej www.legendapolnocy.pl.Legendarne historie, unikalny smak i regionalny przydomek. A Ty jak go nazywasz?
Nie bez powodu Specjal zagłębił się w miejscowe legendy. Na przestrzeni lat wpisał się w północne rejony naszego kraju jako lokalny trunek, jednocześnie stwarzając pole do tworzenia legend o nim samym. Okazuje się, że Specjal, znany także jako Lajceps jest różnie nazywany w poszczególnych rejonach północy. Dla jednych Perła Bałtyku, Tczewski Dialekt, czy Elbląska Noc Polarna. W innych miejscach figuruje jako po prostu Czarny, jednak najciekawsze są wariacje epitetów do tego koloru. I tak właśnie możemy go spotkać pod pseudonimami: Czarny Wąż, Orzeł, Książę, Ninja. Jawi się także jako Mroczny Rycerz, czy Cień Mordoru. Zwolennicy jego unikalnego smaku nazywają go po prostu The Specjal One w regionie.

Chociaż bogactwo nazw jest ogromne, to jedno jest pewne – Specjal stał się autentycznym symbolem polskiej północy z którą się utożsamia.
Jeśli jesteś ciekawy pozostałych Legend Północy znajdziesz je nie tylko na stronie www.legendapolnocy.pl. Opowieści są dostępne także w największych miastach północy w postaci oryginalnych murali.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2263287 | 89.68.*.* 10 cze 2017 00:00

    No i polska północ to co najwyżej Mława a nie Prusy Wchodnie

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja #2263286 | 89.68.*.* 9 cze 2017 23:58

    Te wasze wyssane z palca legendy są tak samo legendarne jak smak obecnego specjala w porównaniu do tego sprzed 15-20 lat. Nie róbcie ludziom wody z mózgu i lepiej się douczcie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz