Olimpia Elbląg — Błękitni Stargard 2:1. Wygrali, chociaż grali w dziesięciu

2017-05-20 17:23:42(ost. akt: 2017-05-21 14:41:48)

Przez pół godziny grali w osłabieniu, ale zdołali w tym czasie strzelić zwycięskiego gola. Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg pokonali w sobotę Błękitnych Stargard 2:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił Łukasz Pietroń z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.
Olimpia prowadziła od 42. min, po tym jak tuż przed przerwą Jakub Bojas wykończył koronową akcję gospodarzy. W 60. min była okazja do podwyższenia wyniku na 2:0. W polu karnym faulowany był Paweł Piceluk. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany, uderzył w sam środek bramki i za chwilę zaatakował nogi bramkarza Błękitnych. Za to zagranie ujrzał czerwoną kartkę.

Grający z przewagą goście ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. I już kilka minut później doprowadzili do wyrównania.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry Tomasz Pustelnik sfaulował w polu karnym Jakuba Bojasa. Tym razem rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Pietroń i zapewnił drużynie zwycięstwo.

Pozostałe wyniki 32. kolejki:
Stal Stalowa Wola — ROW Rybnik 2:0 (0:0), Legionovia Legionowo — Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0), Gryf Wejherowo — Radomiak Radom 3:3 (1:1), GKS Bełchatów — Puszcza Niepołomice 0:0, Warta Poznań — Rozwój Katowice 0:0, Odra Opole — Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:1), Polonia Bytom — Raków Częstochowa niedziela godz. 17, Polonia Warszawa — Olimpia Zambrów niedziela godz. 19