Puchar Polski nie dla Kram Startu. W finale przegrał z Zagłębiem

2017-05-20 19:09:44(ost. akt: 2017-05-21 15:22:08)

Nie udało się zdobyć Pucharu Polski. W sobotnim finale piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg przegrały z Zagłębiem Lubin 26:29 (11:13).
Finałowe spotkanie Pucharu Polski piłkarek ręcznych zostało rozegrane w sobotę (20.05) w Lublinie. Lepiej to spotkanie rozpoczęły piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg, które w 7. minucie prowadziły 5:3. Zagłębie Lubin szybko jednak odrobiło straty, a w 14. min po trafieniu Agnieszki Jochymek to ono objęło dwubramkowe prowadzenie (8:6).

Kibice byli świadkami wyrównanego spotkania. Zagłębie jednak przez długi czas pilnowało tej dwubramkowej przewagi. Tylko w drugiej połowie elbląskie szczypiornistki aż sześciokrotnie zbliżały się na odległość jednej bramki - ostatni raz w 43. min, kiedy na tablicy wyników było 18:17 dla drużyny z Lubina.

W ostatnim kwadransie Zagłębie było skuteczniejsze i to przesądziło o jego zwycięstwie 29:26.