Niespodziewana porażka lidera [okręgówka, 26. kolejka]

2017-05-21 12:24:40(ost. akt: 2017-05-21 20:49:24)

Piłkarze z klasy okręgowej rozegrali 26. kolejkę spotkań. Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie, który jest już pewny gry w przyszłym sezonie w IV lidze, niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z wciąż jeszcze walczącą o awans Tęczą Miłomłyn 2:3. Nie powiodło się również Syrenie Młynary i Polonii Pasłęk.
Pierwsza połowa sobotniego meczu w Gronowie Elbląskim pomiędzy Pomowcem Agrimasz a Tęczą Miłomłyn nie zapowiadała takiego finału tego meczu. Gospodarze prowadzili 2:0 po golach Szymona Wagi i Krzysztofa Wierzby, dla którego był to 30 gol w tym sezonie. Goście w drugiej połowie wzięli się za odrabianie strat i pierwsza porażka drużyny z Gronowa Elbląskiego na własnym terenie stała się faktem.

Pokonana z boiska zeszła także Syrena Młynary, która przegrała ze Startem w Nidzicy 1:3. Była to 22 porażka zespołu z Młynar w tym sezonie.

Piłkarze Polonii Pasłęk swój mecz z Warmią Olsztyn rozegrają w niedzielę po południu.

• Syrena Młynary — Start Nidzica 1:3 (0:3)
0:1 — Napiórkowski (9), 0:2, 0:3 — Sobotka (28,40), 1:3 — Bułak (89)

• Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Tęcza Miłomłyn 2:3 (2:0)
1:0 — Waga (23), 2:0 — Wierzba (39), 1:2 — N. Oliwa (51), 2:2 — S. Oliwa (67), 2:3 — N. Oliwa (76)

• Warmia Olsztyn — Polonia Pasłęk 2:0 (0:0)